6 Các câu trả lời

Saya carrier thalasemia. Masa mengandung Hb akan sentiasa rendah sampai ler bersalin. Anak pula nak masuk setahun kerap demam n kerap kena ambil darah masa tu dr trs buat hb analysis n resultnya anak saya juga pembawa seperti saya. X perlu risau sekiranya kita ada thalasemia kerana sebab peratus utk anak mengidapnya 50/50 dan sekiranya anak juga menghidapinya jgn risau dari awal kita dah boleh pantau. Kena pastikan suami tidak mengidapi thalasemia juga sebab klu kedua2 ibu bapa pembawa anak akan mengidap major thalasemia.

VIP Member

Klu sis sahaja carrier xpe.. Ank mgkin normal atau carrier sahaja. Tpi klu suami sis juga carrier. Possibility ank sis nk jdi penghidap thalassemia tu tggi. Carrier xde masalah pon. Dia siht mcm org normal lain. Cuma dia akan bawa sakit tu pde ank dia. Trun termurun.. Sy penghidap thalassemia. Mak ayah sy carrier. Suami sy normal.. Skrg sy tgh prgnant. Ank sy mgkin mcm sy atau carrier atau normal. Mudah2han normal..

sama mcm suami sy . suami sy menghidap hbe beta thalassemia mejor. sy x ad .. ayah n mak suami sy pembawa.. sy tgh mengandung . dokter ckp 50/50 anak dapat thalassemia . sy x ad thalassemia . just sy berjaga2 sje 😊

Sy blm dpt result lg utk hb analysis.. 😂 klu kt pembawa, effect die mungkin anak juga pembawa.. Klu pembawa xpe.. Cume kene ingatkn anak bile dh besar jgn cr partner yg sama pembawa/penghidap..

VIP Member

Kalau salah sorg ada talasemia beta x pe. Kalau dua2 ada yg bahaya.. Takut bby ada alfa talasemia.. Sy carrier beta talasemia.. Suami tak. Hopefully anak sy baik2 je nnt..

VIP Member

Yg sy pnah dgr la, kbyakannya penyakit ni akn trun ke anak jgk.. https://my.theasianparent.com/rawatan-thalassemia

Hb analysis tu kene buat sndri dkt swasta ke? Or mase dkt kk tu mmg dh buat... or request bru kk buat?

Câu hỏi liên quan