14 Các câu trả lời

sy antara yg xblh mkan minum utk first trimester.. doc suggest utk mula2 bgn tido, terus ambil karbo ringkas mcm roti or biskut sekeping. Utk elak perut makin byk angin bila lambat makan. Makan perlu ikut waktu makan. Jgn skip. Utk air, doc minta minum air yg betul2 sejuk. Tak boleh minum air, boleh kemam ais. Jgn minum air kosong suhu bilik utk elak muntah. Selain tu, doc ada bg ubat utk kawal angin supaya mual2 rasa kurang sikit. Jgn makan benda yg masam2. Sebab lagi bertambah asid dlm perut, makin teruk muntah2. Moga Allah mudahkan urusan sis utk first trimester 🥰

insha Allah aaminn..tq sis...

saya 1st trimester mmg teruk, makan, minum apa pon xjadi. asal makan, muntah. minum saya tahan sikit minum air manis ngan air yg sejuk berais. tp makanan mmg susah sbb saya alahan bau jugak.. biskut kosong ngan roti kosong je yg byk masuk hari2. makan masam terus muntah. makan ubat tahan muntah pon xjadi. mmg kna sabar je. nurse suruh saya paksa makan, tp still muntah jugak. doktor kata makan apa je asal perut xkosong, itu la saya buat. n, jgn skip vitamin/supplement prenatal yg doktor suruh makan.. sbb mmg harapkn itu je nk bg nutrisi kat baby...

sy still x jmpa mkanan dan minuman yg bleh di mkn.. sbb mostly xbleh nk telan.. dah telan konfem kluar balik.. btw tq sis respon

saya haritu dari 5 week smpai 19 week alah truk. makan muntah makan muntah. smpai 1 tahap jadi lali dah 😆 so nak muntah pon muntah jelah . cuma skg kurang skit. skg dh 28 week. .cuma saya smpai skg xboleh gosok ggi .. pastu makan makanan yg ada yis .. nasi lemak pon xboleh. tapi teringin sngt3 😅 pastu mnuman yg bersusu. . auto muntah .

kalau mkn apa pn still muntah g spital k dik..akak keluar msk spital sbb muntah n gastrik.. dr ckp apa pn rs blh mkn mkn..cth kalau lalu ayam kicap..mkn la ayam kicap..mula2 sikit2 dlu.. pastu tambah sikit lg.. xlalu nasi xpyh amik nasi..amik benda lain.. paling penting protein sbnrnya..tp tulah mkn apa pn muntah..dok spital rs okay skit bdn ni..

Kena try n error je sis. Slalu org suggest mkn mnum yg masam2 tp dlu masa sy ada alahan teruk bila ikut tips tu makin teruk lg alahan. So stiap bdan org x sama. Try cri mknan mnuman yg blh telan dlu. Tp klu rasa teruk sgt smpai xleh tahan dh g klinik minta je ubat tahan muntah.

sy da byk try n error.. mostly xbleh nk mkn... tq respon sis

Saya pun 9w sekarang ni. Makan apa pun muntah. Boleh minum air soya dan susu kotak low fat yg betul2 sejuk je, tu pun minum sikit2. Tapi tiap kali mengandung, memang saya jenis alahan lama sampai kandungan masuk 6 bulan. Ku lalui saja pahit getir

try amalkan makan buah tembikai.. apa yg sy tau tembikai mengurangkan alahan..sy anak ke 4 sepanjang Pregnant.. Alhamdulillah takde alahan.. pregnant yg sebelum² ni semua alahan gak..paling suka tembikai yg dah potong simpan dlm peti sejuk.😋

Saya dulu tak boleh minum air kosong dan gosok gigi. Mesti muntah😢so sy byk mkn limau mandarin, minum air kelapa. Alhamdulillah ok. Keluar2 baby putih melepak. Terlebih vitamin c kot. Padahal parentnya gelap jer☺️

awl² pregnant bleh minum ke air kelapa sis? btw tq respon

Pergi hospital kalau semua tidak masuk nanti doktor cek & bg ubat sesuai Utk sis … mcm ipar saya begitu lh di tahan di wad beberapa HRI utk di pantau lepas d bg ubat boleh sdh dia mkn

insha Allah.. tq sis respon

saya pun sama.. tapi saya try juga mkn dlm portion yg skt. and bnyk minum air kosong dan buah.. walau rasa nk muntah tpi tetap kena makan... ambik portion sedikit and mkn dgn kerap

sy first² bleh mkn buah sbb xbleh nk mkn nasi.. tp skrg mkn buah pon muntah.. minum air msk pon muntah.. stiap kali lepas muntah.. sy paksa mkn or minum air manis.. btw tq sis respon