11 Các câu trả lời

Saja la nak share dengan mommy jugak.. sebab sy rasa Mommy ni overthinking sgt benda² yg tak jelas😅 Btw sy pun kandungan anak pertama jugak. 37w. Selagi misi @ Dr tak cakap pape, maksudnya semua okay.. Jangan bandingkan diri kita dgn org lain kenapa perut kecik, perut besar. Kalau badan kita kecik dan makan kita pun tak banyak, normal laa selagi Dr @ misi tak cakap pape Sepanjang mengandung sy naik 7kg je.. target misi nak 11 kg.. ok je.. cuma misi kata boleh lagi nai makan ni😆😆😆 So xyah overthinking la mommy.. byk lagi perkara berfaedah mommy boleh buat.. Checklist brg² persiapan akhir, apa² lah.. asalkan tak fikir benda yg kita xtahu apa jadi. Dah sampai masa baru fikir ue mommy😉

Dr yg cakap ke perut baby awk 30cm ni kecil atau awk sendiri yg rasa kecil? kalau 37w berat dah cecah 2.8kg maksudnya size perut 30cm ni normal utk baby 37w. Sebab ukuran berat badan baby dlm perut dilihat pada ukuran saiz perut. Klu size perut kecil means berat badan baby pun ringan.. Macam anak saya, scan masa 36w saiz perut baby baru 25cm dan ini size yg x normal kata dr pakar, dari sni la baby saya detect kecil (iugr), berat badan masa scan pun 1.8kg je. Masa 37w admit utk paksa bersalin, anak lahir 1.6kg je sebab berat badan dlm scan ni dia +- 200g. Jadi saya rasa size dan berat badan baby awk ni normal lah utk 37w jgn risau ye.

Size perut dalam komen ni saya maksudkan bukan size perut ibu ye, tapi size perut anak (dalam scan tu kena tulis ukuran AC). Saya salah fham td masa baca post puan ni.. Tp sy share je pnglaman sy spnjg sy mengandung hri tu, size perut mengandung sy memang kecik. masa nak tnggu hari lagi nak melahirkn smua org kata eh perut macam baru 4/5 bulan je. Tp sy xkisah sgt sbb sy lebih tau pn mmg dlm scan dr pakar bagitau baby kecil. so 3minggu sblm melahirkan sy dah prepare semua siap2 mental emosi sy nak sambut baby kecil.sy. syukur skg dah 3bulan. graph growth dan bmi dah kembali normal..

Slalunya perut yg kecik. Bukan baby. Sbb kalau sis scan mesti dc akan ckp baby awak kecik. Kalau takda tu okey je sbb mmg ada sejenis sampey penhujung tiada nampak perutnya 😬

awak jangan risau. doctor xkn suka2 terus operate kita. melainkan kita ada risiko. contoh baby iugr. poor progress bukaan. baby terbelit tali pusat. baby songsang dn sbgnya

maksud iugr ini ye. pendek kata baby dalam perut kecil or x membesar ikut size normal. Macam saya iugr baby 37w sepatutnya nak paksa bersalin normal (induce) tapi masa cek CTG baby d PAC baby dah detect lemas (fetal distress) masa 36w6d terus proceed emergency czer. Baby lahir 1.66kg je, tnggu smpi 1.80 kg dekat nicu baru baby boleh discaj.. Syukur skg baby dah 2bulan lebih, masa klinik 2bulan hri ni, berat & size baby dah cecah berat dan size normal utk 2bulan which is 4.3kg dan tinggi dah 53cm.. Cepat je baby membesar sebab baby sgt kuat menyusu..

Kalau baby kecik doc akan ckp..mcm sy terus kena refer hospital sbb baby kecik…beranak normal je..melainkn ada faktor2 lain yg buat awk kena operate..

xnormal. either air ketuban kering, baby kecil atau kedua3nya perlu periksa dahulu. jika ibu bersaiz underweight boleh jd juga

normal je wak.saya dulu pon perut kecik jee heheheheh..selagi dok tk cakap apa selagi tu okay je

klu da 37 mggu sis da x perlu rsau.. sbb tgh tggu hari je..

ouh yekee okok

Baby 2.5kilo ke atas normal dah tuu

perut tu means tgi rahim ke?