52 Các câu trả lời

VIP Member

hehehehe saya masa preggy dok nyembang ngan baby dlm prot ni 24 jam x benti sampaikan semua hal saya nyembang ngan baby dlm prot...sampaikan suami saya tertawa sambil gelenng kepala...dia tanye saya ade ngidam apa apa tak? saya nanye baby...mcm baby plak yg ngidam...kalau ade sye ckp lau xde saya kata xde bie..bby x ngidam..mujurla dia melayan je kerenah saye heheheheh bila teeingat balik..segan pun ade...now bby dah usia 2 bulan lebih...alhamdullilah selamat bersalin princess ni...princess ni plak yg kuat meyembang lepas kuar...

Alhamdulillah tahniah 😍

Samaaa! Dalam kereta masa tu boleh rasa sebak sangat & menangis teresak esak. just because husband tak pegang tangan kita. Sebab sebelum ni dia selalutarik tangan and hold apa semua tu while driving. Bila one day tu tak ada, terus gelisah macam macam tanya dah tak sayang ke itu ini. Bila fikir balik alahai mcm mengada pun ada. Tapi benda tu jadi pun mcm spontan gila. 😂 Lagi satu bila orang tertinggi suara, (walaupun orang tu takda intention nak marah kita) itu lagi buat rasa down teruk 🤧

VIP Member

hai , haah perangai time preg ni lain sikit .. kdng nak marah tiba2 .. kdng nak nangis tiba2 even kalau suami slh beli makanan pon nangis mcm x dak makanan dah didunia 😂kdng mood rajin smpai kalau blh rmh jiran pon nak dikemas 🤣 mcm sya pernah kemas rmh jam 3 pagi 😅 dok kemas dapor bilik smua kemas .. esok tu suami tnya dah kenapa mengemas jam 3 pagi , sya trus jawap baby dlm perut suruh😂😂😂😂😂

kalau luar rumah mau nya call ustaz 😂😂😂 kata nya bini kena sampok 🤣🤣🤣

saya pun mcm tu sis..td punya cerita la kan..sblm g kje suami akn tnye nk tapau sarapan pg bwak blik umh..ble sy nk mkn tu suami ckp xde xjmpe..tp cara dy ckp buatkan kita rse kne mrh..pdhl dy ckp je..balik umh dah meleleh air mata ckp dia x fhm kita😂 pstu klau sruh beli lauk tgh hari pun nk mkn ikan ngn nasi je..tp dy pndai² tmbh beli syur,pdhl x pesan pun swoh beli..tuh pun sy bleh nangis teresak esak mcm bdk kcik..hahaha

sy pn sama kdg mcm tuh jgk..smlm nk buat cekedok pisang, tp dah goreng x jadi buang dlm tong smpah.. goreng lagi tetap x jadi,xtahu la kenapa.. last2 menangis dlm bilik.. lepastuh suami pujuk,xape nti dia buat2..last2 jadi pn.. rupanya baby nk mkn papa dia masak kot, habis sy mkn cekedok pisang tuh.. hahaha..

aah..Alhamdulillah suami faham

Haha betul tu. Saya scroll pic lama dlm gallery phone tgk gamba sebelum kawen. Saya kurus masa tu pun saya nangis. Hahahahaha sedih sgt knp tah. Mcm takboleh terima saya gemuk skrg! Emosi teruk. Ngadaaa betul saya 🤣🫣🤭 tu belum saya tgk movie pasal anak dan bapak dan ibu. Saya lah juara air mata skrg 😭🥲🤣

kadang kita bukan nak mengada pon sis , menda macam ni auto sejak kita preggy ni kan 🤣 sis sama mcm saya , tngok crita sedih walaupun sedih tu kejap , kita punya sedih lebih sedih pada cerita tu 🤣🤣🤣🤣

Sama macam sy sis, pregnant lagi ke sensitif lagi byk nangis walaupun dh aim dlm hati taknak nangis2 masa pregnant sbb kesian baby. Tp kadang emosi tu tak stabil datang secara tiba2. Kadang tengok vtt pun boleh bergenang air mata happy or sedih. Benda yg sebelum ni takde isu dgn suami pun tiba2 boleh jadi isu 😂😅

TapFluencer

Husband ajak makan kat luar tapi saya malas nak bersiap , plan nak pakai tudung sarung je, husband suruh pakai kemas ii sebab dia nak bawak ke tempat yang best best . Saya bantai nangis beria ria sbb husband tak bagi pakai tudung sarung 😂 Padahal takde apa pun 😂 Sudah nya makan dekat dekat je 😂

sama la,...ada satu masa tu,husband ajakkuar...sy pakai tudung sarung je,then hsbd suh tukar...dia x suka tgk sy pakai tdung sarung tu...terasa la juga sedih..tapi ikutkan je tukar tdung lain..😂

Saye pernah je xpasal keluar air mata nagis teresak2 punca dia sbb hsban ckp ayat "iye apa lagi" sbb sye ada habit sejk preggnt suka paggil hsban ..dh kerap sgt paggil rimas jugak mmber xsenang nk buat keje😂 skrg dh dkt2 nk due ni kureng sikit.cuma lbh suka sikit2 nk urut ..maklumlah muatan berat sekarang 😅

hahahah , semoga dipermudahkan segala urusan sis 🥰🤲🏻

Saya pernah sis, time tu dekat kedai makan. Saya nak borak tapi suami nak tgk Netflix sambil makan, jadi saya cakap la "ala tak payah la tgk" then dia bergurau mcm merungut tapi sengih sengih la pastu simpan phone. Tiberrr saya nangis sebab saya rasa dia marah saya 🤣😭😭 jammed kepala member 🤣

Câu hỏi liên quan