15 Các câu trả lời

Taknak amik susu, boleh consume pil calcium. Beli dekat farmasi shj. Pengalaman sy, doc suggest kan sbb gdm. So sy kurangkan minum susu then amik pil calcium nie. And ubat kk jgn tggal. Sentiasa consume.

Sy dr start mengandung, sy minum milo 2 in 1.. Xblh minum susu.. Nanti mesty gastrik.. Start kandungan 35 mnggu.. Baru sy blh minum susu sikit2..skrg kandungan dh 36 mnggu..

Sy pun x blh nk minum susu...sbb klau minum akan muntah n mual... So sy mmg x minum susu dri awl kehamilan lagi skrg dh 38week...sy byak mkn buah2, kurma n kismis

Bgtau doctor..dia akan provide kalsium..sya mmmg tak minum susu ..yogurt dgn chesse semua saya tak makan.. so doctor bg pil..

terima kasih nasihat 🌼 saya akan cuba bagitahu doktor

Sya pun sme,tk bole mnum susu mengandung sebab muntah teruk,pegi doktor lalu dia bagi vitamin dh tak muntah lagi,😁

saya pun sama xdpt minum susu and soya.. kalau tak mmg muntah... sya bnykkn mkn buah2 dan jus buah buahn je😊

Boleh google makanan lain yg tinggi kalsium contoh brokoli, atau boleh jumpa doktor dan mintak ubat kalsium 🙂

terima kasih atas nasihat🌼

samalah tapi saya amik susu segar je, itu pun jarang sekali minum. kalau tekak rasa nak, baru pergi beli

bleh refer doc. bgtw xleh mnum ssu...mybe doc akn suggest pil kalsium..kt frmsi de jual

Ambik kalsium dari sumber lain. Yogurt ke. Ambik supplement pun ok. Tp dapatkan nasihat Dr dulu la

terima kasih🌼 saya cuba tanya doktor dahulu ya

Câu hỏi liên quan