33 Các câu trả lời

Saya 11w alhamdulillah setakat semalam dapat puasa penuh..insyaAllah hri ni dan seterusnya..smlm pun cek Kat kkia..Alhamdulillah hb 13 bp normal..dan saya rasa kurang alah dan kurang rasa nk muntah berbanding masa sblm puasa..sahur plg pnting sebab nak pastikan baby dapat khasiat walaupun ibunya puasa..mkn nsi separuh, sayur kailan..telur dadar & sambal ikan bilis..mkn 3 bji kurma segelas susu & secawan air masak dan pill mengandung..yela kan khasiat tu bukannya ibu makn terus absorb pun by baby..nk proses lagi..stkat hari kelima masih boleh puasa..dan xde rasa pedih perut ke..malah rasa lbh sihat..sbb kalau xpuasa pun sy bukan yg kjap2 nk mkn atau asik makan pun..so sama je rasanya..

Sama sis..sbb sy mmg mabuk dri ptg smpai kul 2-3 pagi..tp mgkin sbb da puasa rasa banyak kurangnya..xpela cabaran nak jadi ibu kan..harung jela dgn tenang..cuma bln2 baik ni byk2 la kita bdoaa spya dipelihara kandungan..dikurniakan kesihatan..

Alhamdulillah dah masuk 16weeks hari ni and dapat puasa full. Nurse kata boleh cuba puasa. Alhamdulillah dipermudahkan untuk berpuasa. Sahur memang makan nasi, lengkap sayur etc plus homemade susu kurma and kurma. Air kosong dan buah jangan lupa. kalau tak larat kena buka takut menjejaskan kesihatan baby.

Baru dpt puasa 2hri start smlm... First day x brapa sihat so x brani nk puasa... Next day lepas sahur, habis muntah balik x smpat nk ke toilet.. Kasian husband pepagi kena tolong lap kan muntah😅😅 Alhamdulillah so far dah puasa 2hari ni rasa ok... Baby gerak2 mcm biasa...

hi mommies 😊 syukur alhamdulillah 1st - 9th day of ramadhan puasa penuh but not today. after sahur muntah terok. mungkin sbb sy minum susu anmum + susu kurma (takdpt nak mix together, i guess? idk? 😅) esok, rasanya just minum anmum, makan few biji of kurma je.

Sy puasa 1 day je after that tak puasa dah coz 2nd ramadhan check hb 9.7 je... Terkejut yakmat 😂 so I decided not to puasa cause takut harm baby in any ways.. Better jgn paksa puasa. Sebab nye takut jadi pape kat baby. Worry abt your baby first..

3rd trim dok x sarankan tok puasa try puasa dah brp hari ni malam tadi kaki kejang2 terok dua2 belah..pagi tadi ke klinik dokter tak bagi puasa penyebab kaki kejang kurang garam dalam badab disebabkan berpuasa..huhuhu.. #37weeksmontobe..

setakat nie Alhamdulillah masih full..tapi kena selalu pantau pergerakan baby..sahur mgg kena mkn kenyang2..minum susu,mkn kurma..minum air masak..tapi kalau sis x larat better jgn puasa..x pe ntn boleh ganti yg pemting kesihatan baby n sis

setakat ni alhamdulillah saya puasa ok je .. just 2 hari tak dapt puasa sb pergi kk mnum air sb nk chek kncing. then kdua tu sb ank kucing saya mati pagi2 lagi emosi sgt smpai ke ptang nangis mmg batal la hahah😂😣 #preggymom37weeks+

hi mommy, I da ponteng sehari. yg lain alhamdulillah dpt berpuasa. sahur mcm biasa, normal lah kkdg awal lagi da lapar. tp sahur I mcm2 nk dimasukkan smpy nak penuh perut. esp I bnyk minum air kosong. now da 29 weeks. take care dear.

hi. saya sempat puasa hari pertama je. xde rasa lapar sgt dan nampak okay. tapi baby kurang gerak dan trend movement pun lari. so xberani amik risiko n xpuasa from 2nd day until today. lepas mkn baru baby aktif 😆