28 Các câu trả lời

VIP Member

Jangan bagi makan lagi, awal lagi tu. Sy pun risau jugak kot nanti baby sy dah lahir, mak suruh bg makan. Tp kena bertegas jugak la. Ni kandungan 7 bulan pun mak sy duk asyik ajak suruh pi jumpa bidan kg utk bidan tu rasa perut & urut sket2 bagi kedudukan baby tak songsang. Sy tak berkenan sgt sbnrnya. Sy tiap2 bulan mmg buat check up kat kk & klinik swasta. Tiap2 bulan sy scan tgk kedudukan baby. So sy rasa x perlu nak jumpa bidan. Sy lebih percayakan kepakaran doktor dari bidan. kot la elok je kandungn sy ni. Lepas bidan urut, tetiba lain jdnya, bukan dia ada mesin nk detect terus. Kalau kat hospital doc blh terus check. Sy berkeras taknak jumpa bidan, tapi sy bgtau elok2. Sy bagitau mak, zaman skrg hospital teknologi canggih. sy tunjuk kat dia video & gmbr scan tu. Alhamdulillah dia tak desak. Tp bab mkn baby tu risau jgk

VIP Member

Semoga Allah SWT merahmati, memberkati dan meredhai usaha Sis. Inshaa Allah, semoga Mak Sis dapat kesedaran dan lebih alert tentang masalah dan risiko yang timbul bila diberi makan solid food pada Baby sebelum waktunya. Mohon dengan tuhan agar Mak Sis diberikan kefahaman itu. Mungkin Sis boleh gunakan nama Doktor atau cakap yang Doktor nasihatkan Baby Sis hanya boleh consume Solid Food bila masuk 6 bulan. Katakan lagi yang Baby nie beza antara satu dengan yang lain. So sebaiknya perlu berhati-hati dan ikut saranan yang pakar. Inshaa Allah, bila Sis terangkan secara baik, mungkin Mak Sis boleh terima. Mudah-mudahan....

Stay Strong dear. 💪🤩

jgn buat pasai..jgn cabar mak mcm tu jp gi dia bg mkn btul2 oi😂.sbb nk tegakkn yg makan 1 bulan xdak msalah.xboleh ckp je xboleh..kalau mak bg mkn pun..kalau jd apa2..dia pun xleh buat apa kn? nk suh dia tggung apa lg kalau in case meninggal mcm berita tu? pleasee la brkeras jgn bg..xmninggal pun bdk tu nagis2..mgkn sbb ada mslh lain tu .xde nye dia lapar nasik bubur..plis berkeras jgn bg sblum sis mnyesal..xleh buat apa dah nnti..lgpun apa beza 25 hari kes bdk meninggal tu..dgn 1 bulan anak sis?😂lebih 5 hari je pun dari budak tu😂..

VIP Member

Jangan bagi.. Cegah lebih baik... Nnt da jadi pape kita sendiri yg menyesal bukan org lain.... Yg dulu,dulu punya cerita... Takkan sama dgn yg skrg... Jiran sy anak nya 5bulan dah kne potong usus sbb tersumbat.. Maknya bg mkn bubur... Walaupun lagi sebulan boleh nk boleh mkn... Baby baru lahir, 2, 3 bulan mmg byk nangis... Lagi2 kalau baby tu jenis high demand... Bukan sbb lapa je... Byk faktor yg boleh buat dia nangis... Jadi.. Mummy daddy kne byk study parenting... Mmg stress... Tp awal2 je... Lama2 nnt okay..., 😊

Tu la susah..sya pun bru lagi jdi parenrs sbb anak pertama katakan..mak ckp dia lebih tua dia lebih tau jaga anak

Walupun situasi kita lain.. Tp 1 yg sma.. Sy fham.. Bila kita sentiasa kena push + komplen mcm2 msti kita rs mcm fedup + stress n ikut jela jadi apa pun (ini ikut perasaan yg rs ms tu).. Tp bila pkir2 logik lpas pd kejadian 'nasihat' ms tu mst kita pun was2 n tertnya2 mcm apa yg sis buat tnya kt apps ni.. Sy rs sis tau apa yg terbaik utk ank.. Semua ibu pasti nk yg terbaik utk anak dia..

Kdg mak mak kte lebih pengalaman dr kte..bkn bg makan smpai kenyang...tp sebulan tu masih awal lg...kalau dia x kenyang susu bdn ..bole cuba susu formula...anak sy dlu 4 bln mak sy bg mkn..tp bkn makan cerelac..masa masak nasi kan ada air2 nasi mendidih tu...air tu mak sy bg...letak dlm botol isap mcm susu...tp masa tu baby 4 bln...alhamdulillah...bg kuantiti sikit..lps mkn br burp...

Normal sis Kalo anak Susu badan cepat lapar..sbb Susu badan cepat hadam sis..bagi mkn bndasing mmg xboleh..kena tnya Dr pakar dlu..

Memanglah balik2 nangis ,perut baby 1 m kecil lagi. Kenalah balik2 bagi susu....bagi susu ikut kehendak baby. 😭😭😭😭..kalau mak saya cakap macam tu,saya tak bagi dia bersendirian dengan baby saya lagi. Memang saya tak percaya lagi. Minta maaf ye..bukan kita ni derhaka dengan Ibu. Takut juga kalau macam tu. Kuatkan semangat mama,boleh tu mengadu di klinik.

Macam saya pula yang geram...😭😭😭 Macam mau saja saya ganti cakap...' Kalau ada apa2 berlaku dengan baby saya,saya benci kamu sampai bila2 ' Minta maaf banyak2 emosi pula.

Saya pon ramai yg suruh BG makan takut Baby lapar lar, xkenyang minum susu lar apa lar.. saya buat Bodo Jew, anak saya, saya tahu apa yg terbaik .. 6 bulan baru saya BG makan .. bila saya tidur senyap2 Dorang bagi minum air masak lar apa lar 😔.. nak marah kang mak mentua, belum hbs pantang terus saya balik uma sendiri 😪

VIP Member

Jgn sis...sis duk ngn mak ke... Klau bleh jgn bg lah sis... Dulu mak sy pun mcm tu... Anak sy dlm pantang pun die nk bg mkn... Nasib baik anak sy x pandai telan... Tapi Die campur nestum dlm susu... Dh la die yg jaga anak sy smpai 4 bulan... Risau sgt x terkata... Byk kali ckp dh... Lama2 sy amik anak sy balik... Risau sgt

Tulah..saya bekeras saya pulak yng kena

Nasebla mak aku x mcm ni.bengong eh..mak aku ank 8.x penah pulak dia bg ank2 dia mkn umur sekecik tu.semua menyusu je.pelik btul mak sis ni.sis pun jgn la jd giler ikut ckp org tua tu.bkn semua ckp org tua ni kita bole ikut.pndai2 la.kita semua zmn skrg pegi sekolah n byk info psl baby2 ni...educate la mak sis tu...

Uish bahasa awk ni mengata mak dia...walau dia mengadu psl mak dia...jgn la kata bengong giler...not nice...just bg pendapat ok..jgn la kondem mak dia..kesian yg membaca tu....