35 Các câu trả lời

VIP Member

Saya dulu pun keadaan yg sama.. Setiap kali appointment mesti nurse akan marah sebab hb makin menurun.. And saya tekad makan macam2 buah yg saya suka means yg berkhasiat la untuk baby skali sebelum trikh appointment selanjutnya.. And impress naik mendadak hb saya ..

banyakkn mkn ikan sis.. ikan rebus, stim or panggang.. panggang kosomg je sis.. sy slalu mkn ikan mcm tu, hb mmg sentiasa okay.. kurgkn ayam.. last month cek hb 12.8, bln ni cek 14.3..kalau harapkn ubat mmg takde nk naik hb mcm tu

Amalkan makan jambu batu. And awk bli maltofer utk stable darah dlm bdn. Sy skrg pn tgh mkn maltofer . Perisa coklat. Sdp. Kalau nk amalkan jus mamariam pn ok. Bgus utk hb. Sy makan dua2 as additional supplements

Ikut badan jg sis.. Try n error mna sesuai.. Sy try jmbu batu, peria, daging, hati tp jap ja x lalu, minyak klpa dara n byk lg.. Tp finally yg naikkn hb sy kurma 😇 tp kna try la sis .. Tgok mna yg baik

VIP Member

Sayuran hijau... Tp paling bnyk mngandungi zat besi ialah peria Dan Bayam ... ikan salmon .. daging panggang cecah dngan sambal limau... Dan jgn lupa mnum jus buah jugaa

Sis boleh amalkn minyak kelapa dara. InshaAllah hb akan stabil. Buah jambu batu tu boleh bantu naikkan hb dan lawaskan penghadaman mase hamil

Tak try sangobion? Alhamdulillah. Saya makan sangobion hb saya okay sepanjang pregnant. Maybe ikut badan jugak kot.

sy makan obimin dan pati delima, ambk 5ml stp hari (pastikan xde gula tambahan) alhamdulilah darah maintains 14-13..

Saya baru try 2 hari, hopefully okay lah hb saya nnt. Aminnn!

sya rsa ikut bdn la kot sis..sbb sya mkn jambu xmnjdi..tpi minum teh n nescafe hb sya naik jadi 13😁😁😁..

VIP Member

hati ayam,kerang2,bayam..boleh tgk google utk lebih details..byk2 mmbaca hehehe

Câu hỏi liên quan