10 Các câu trả lời

maaf kalau boleh sila delete gambar ni puan..berdosa menampakkan aurat ..ketika hamil memang teruja tapi baby bump adalah aurat sebab sebahagian dari bentuk tubuh .. pakailah tudung yang agak labuh tidak menampakkan bentuk dan lekuk dada..buah dada itu aurat hanya hak suami kepada siapa kita ingin ditonton kan?kalau macam tu suami dan para ajnabi jadi tiada beza la jika kita menunjukkan aurat kita kepada bukan mahram ..waktu hamil bukan tiket untuk kita pakai baju ketat tayang perut ..maaf hanya menegur untuk kebaikan kita semua dalam ni pun bukan semua perempuan..ramai lelaki dalam ni ..hati2 gambar ibu hamil ni ramai orang lelaki suka jadikan modal buat benda tak elok macam2 la kes .. terpulang la pada puan masih nak bagi orang tengok atau nak fikirkan apa saya cakap ..terima kasih...Saya doakan mudah urusan puan bersalin.. yang penting ingat Allah ..buat sesuatu ingat Allah

to tanpa nama ...dalam komen ni awak salah sebut nama..yang cakap takleh hebah kehamilan tu hh bukan hashi..maksud dia bukan tak boleh tapi kena hati2

VIP Member

Memang normal rasa cmtu. Makin besar kandungan karang makin sakit badan. Tapi sis, kalau boleh pakai baju longgar yang tak nampak breast & boleh cover baby bump. Kalau ternampak jugak baby bump even dah pakai longgar tu takpe. Saya memang tak bertudung, tapi bab badan ni kita kena hati2. Ramai lelaki pervert dekat luar sana sekarang snap gambar ibu preggy dalam diam pastu jual gambar dekat group lucah. Even saya tak bertudung, tapi memang paranoid nak pakai baju yang peluk badan. Hopefully sis tak terasa, saya cuma spread awareness. Dunia sekarang ni seram

setuju sis..

biasa la tu sis kandungan dah mula nak makan ruang dkt dalam. ikut je nasihat doktor okay. psl gambar sis ni ramai yg dh tegur cuma nk tambah sikit sis kita simpan gambar baby bump setakat utk koleksi peribadi je utk jaga aurat & elak penyakit ain jugak. penyakit ain x tunggu org dengki tengok kita, kalau yg memuji dlm hati x disertakan dgn pujian kpd allah (masyaAllah, subhanallah) pun boleh jd punca terkena penyakit ain. sy pesan sbb dh terkena smpai pergi berubat. skrg akaun socmed sy byk dh deactivated. moga Allah ringankan kesakitan sis masa hamil sampai melahirkan. Aamin

Baju dah ketat lgi nk pgng perut bgi nampak baby bump.. Nk bgithu apa sbnarnya ni😒

na gtaw yg die ad bby dlm perot😂

comel baby bump sis..😊❤ Suka hati die la nak letak pic ke ape.. hak die..

Halu awak. Dalam Islam ni kena tegur menegur. Kitorang tegur pon beradab, bukan maki2. Kalau awak nak tegur saya tak pakai tudung pon takde masalah, saya boleh terima. Alang2 dia pakai tudung, kena lah cover sekali badan. Baby bump tu aurat, bentuk breast pon aurat. Lagipun orang tegur bukan sebab aurat semata, tapi lelaki dekat luar sana tu banyak fetish dengan ibu mengandung. Cuba keep updated dengan news. Dekat twitter pon baru lepas viral gambar2 ibu mengandung kena snap dalam diam pastu jadi bahan dalam group lucah. Awak suka ke kalau gambar muka awak & bentuk badan awak tersebar dalam group lucah jadi bahan masturbation lelaki? Mesti tak kan? This is for our safety

Cantiknyaa laa 🥰 2x sy preggy 2x tu jugak muka tak semenggah 😭😆

Cantik nya la mommy ni 😃😄

VIP Member

mg dpmudahkan segalanya..aamiin

Super Mum

Comellnyer 😊

normal

Câu hỏi liên quan