52 Các câu trả lời

Hi awakkk, saya simpati sgt dgn circle awak skrg. Saya faham ada kala circle tu org2 yg terdekat kita jugak kan. Mmg tak patut org2 yg mengata tu seakan2 dia bukan wanita dan ibu2. Jarang la lelaki/ayah yg nk kata mcm tu. Awak jgn amik hati sgt ya apa org ckp kt awak. Yg penting percaya la awak nmpk cute je pakai baju mengandung tu nnti hehe. Rasa diri sendiri cute tu lebih penting. 🤭 Saya tak pasti perut awak 5 bulan besar mana sbb lain org lain kan size perut, mungkin boleh cuba baju2 baggy mcm batwing ke plusize ke tapi style2 mcm biasa. If mmg tak muat dan tiada yg sesuai awak pakai je wak mana yg selesa. Peduli la mulut org tu. Busuknya dri jauh boleh bau. 🤦🏻‍♀️

itu la sis..saya nak pakai baju mengandung ja pun bukan nk buat benda jahat...dah banyak baju biasa tak muat..dengan perut besar..jadi baju mengandung je la yg saya boleh pakai..pakai baju mengandung ni mmng cute sis..cute dekat perutnya 😂..perut saya nak kata besar sangat tak la sangat..tp besar la..banyak baju biasa dh tak muat..ada yg ngam2 dngn badan..tp saya rasa tak selesa pulak..sebab nampak sangat baby bump ni..tu yg saya nak pakai baju mengandung..tak la nampak sangat baby bump ni..saya rasa saya nak buat bodo je la pakai baju mengandung ni dkt luar..penat sis nk melayan mulut2 orang ni sis..geram pun ada..😠..napa la circle saya mcm ni..aduhai..nasib2

VIP Member

boleh ..pakai je..dulik jela kata2 yg negetif tu..jnji aurat kita terjaga..mcm sy dlu ms pregnant suka beli baju pregnant dan sluar pregnant dkt summer glitz ni..very recomended.. mcm baju beli jnis 2 in 1 ms pregnant blh pakai..ms lepas bersalin pun blh..yg ni blouse..mcm baju kurung tuk pregnnat pun sy beli dr kedai ni juga... ni link baju sy kata tu..mg dpmudahkan segalanya aamiin Check out SUMMERGLITZ Cotton Nursing Blouse Baju Menyusu Selak Muslimah Breastfeeding Blouse Ibu Mengandung Baju Nursing Friendly at 65% off! RM30.90 - RM32.90 only. Get it on Shopee now! https://shope.ee/602A6IwoTa?share_channel_code=1

Dah tak muat & ketat tp kalau masih pakai boleh jadi aurat. Lagi tak manis lah mommy, pregnant tp pakai baju ketat2. Mommy pun tak selesa. Jadi mommy pakai jelah baju pregnant tu. Boleh up 1 2 story cakap “encik abang” suruh pakai baju pregnant dah now sebab baju2 lain tak muat boleh menjolok mata. Haa berani ke tu acik bawang nk pertikai arahan somi kita bab aurat? 😌 Nanti dah ada anak, tetaplah abaikan orang lain yg suka perli & mengata mommy. Ni baru permulaan. Yang penting sabar 🫰🏻

Sy sblm mngandung pn prnh pkai dress/skirt pegi outing.. Ok je.. Skrg mngndung pun blum smpai 5 bln pn dh pkai sbb senak perut bila pkai seluar.. Kna pkai yg selesa & longgar sbb perut tiap masa mkin mmbsar kn.. Hehe..

Siapa la org yg suka perli2 dan mengata org tu,nak pakai baju mengandung je pon..dengki,busuk hati,xmatang ke org tu😅aduyaiiii..xperlu kot nk mgata2 org pakai bju mengandung je pon..mulut org mmg xboleh nk tutup..lagi2 nk jadi mak2 ni..nanti ada jela org nak pertikaian cara kita jaga anak kita..lg kita duk pikir lagi serabut lagi stress dgn perkara yg remeh temeh nie..apa yg awak rasa betul dan xsalah buat jela..start nk pakai baju mgandung berapa bulan??xkisah pon..mcm sy xpakai pon baju mgandung,cukup baju tu besar,selesa dan cantik pada sy...

kenapa mulut orang busuk sangat hahahaha. saya 5 bulan gak tp tak beli baju mengandung sbb baju mmg pakai yg baggy2 n mmg banyak skirt sedia ada. cuma baru ni pegi kenduri pakai kain tu ketat pulak sampai takleh tutup zip habis n kancing, so saya biar ja zip separuh pastu lipat bhgian getah tu bgi tak terlondeh😂 pastu saya ada seluar fav, dia ada zip n kancing, sama gak saya pakai seluar tu zip separuh n biar kancing terbukak. yg penting kita selesa. sis nak pakai baju mengandung pakai ja jgn fikir mulut org. yg nak selesa tu kita😘

betul sis..sama dngn saya..nk pakai kain jadi ketat..nk zip habis tak boleh..zip setengah ja..dok risau takut terlondeh ja..saya banyak baju mengandung sbb ada kwn2,cousin,adik beradik bgi..bnyk baju biasa dh tak muat..tu saya nk pakai baju mengandung tp ramai pulak yg suka mengata ni..tu yg saya dlm delema tu..penat sis dngn orang yg suka mengata ni..nk pakai baju mengandung pun salah

Why nak fikir org nak kata apa? Yang preggy tu awak dear. Kenapa diorng yg nak kena atur untuk awak? Your life your rules. Tak salah pun nak pakai awal ke lambat ke kalau x selesa pakai. Baju dh ketat nak pakai untuk apa lagi satu baby bump tu aurat. Kalau xnk pakai baju mengandung mcm saya pakai je baju baggy2. So far dari preggy saya mmg pakai baju besar2 je. Blouse besar2 semua pakai besar2 nanti dh nak meletup time tu lah pakai apa pun xleh cover dah

laa.. pakai aje la baju mengandung kalo baju biasa dah x muat kat bahagian perut... sy masa 5 bulan semua baju dah tak muat... tshirt mmg pakai suami punya yg saiz L/XL sedangkan sy saiz S je... lps tu beli la baju pregnant 2 helai mcm blouse tu... xpe je sis..kita yg pregnant ni makin ke depan perut tu makin seksi..punggung makin melebar...xkan nak bagi org lain tengok pula.. 🙂 aurat tu.. banyak mata2 jahat yg suka memandang nak2 org lelaki...

pakai je ikut keselesaan Kita jgn peduli mulut org.. bila perut dh membesar xkisah la walaupn Masih trimester pertama. badan Kita akan Rasa xselesa dgn baju yg sedia Ada.. Kita akan Rasa NK pakai yg longgar2 sbb nak dptkn selesa tu.. sy dkt rumah sblum ni suka pakai tshrt tp skrg even siang pn sy tetap nk pakai baju kelawar.. sampai kdg terfikir boleh x pakai baju ni klw keluar😂. sbb dh selesa.. beli kat tiktok ambk 6helai terus ha🤣

betul tu sis..pakai baju kelawar ni selesa sis sebab baju ni besar..snng nk bergerak sini sana..saya kdng dkt rumah pakai baju kelawar kdng pakai baju mengandung..nk pakai baju biasa ni ada yg ketat,ada yg tak lepas dkt baby bump ni..kenapa la ada manusia yg suka mengata ni ha sis??stress saya nak melayan kerenah orang mcm tu sis..penat sngt..

kita yg pakai puan.. if dh tk muat pakai baju biasa pakai jelah apa yg muat..takyh kisah laa mulut org..panjang lg perjalanan nk hadap ni penat sis kalau asyik layan mulut org.. terbalik la puan dgn sy🤣 sy dulu mil la asyik suruh pakai baju mengandung je..nk gi beli baju raya pun dia suruh gi kedai baju mengandung. tp sy sampai bersalin pun tk pernah beli baju mengandung sbb tk perlu

itu la sis..saya nak pakai baju mengandung ni sebab tak mau bagi nampak perut saya ni..dn nak rasa selesa dn senang nk bergerak..tp itu la banyak mulut dok mengata..geram saya..pakai baju mengandung pun orang mengata..

kenapa nak kena pikir apa orang cakap or perli? yg penting kita selesa. saya dulu bila dah terasa je ketat kat bahagian boobs and pinggang, dah start beli size bra and spender yg besar. sebab utk keselesaan diri jugak. baju pon saya suka pakai besar2 sampai ada org taktahu pon saya mengandung. yg penting keselesaan kita ok? apa org nak kata, lantak pi