11 Các câu trả lời

Masa check up doctor n nurse selalu pesan, asal dalam 1 hari baby ada gerak then should be ok. Sis coba perhatikan dalam bbrp jam ada gerak tak, meski soft pun tak apa yg ptg ada gerak. Klo worry boleh try pgl2 baby, elus2, mnm manis, baring kiri/kanan, buka lagu biar pancing dia gerak. Haha.

Yaa psti risau kita, haha. Saya skrg 24weeks, babynya jg lbh aktif saat midnight jam 12-2am saat mak nya nak tdr baru mulai dancing dia. Haha. Maybe sis da tdr saat baby lg sgt aktif. Dun worry too much. Take care. ^^

Sy pun sama da msuk 23weeks sis.. x bpe nak rasa sgt gerak kejap2 je. Mggu lpas scan cek details n jantina doktor ckap normal 26weeks ke atas nanti lagi kuat gerak n rasa. Asalkan x de kencing manis dan darah tinggi x de risiko insyaAllah baby sihat

Yg tu kena pantau ngan doktor sis..risau jugak tkot ada ape2 kat baby

Sama sis . Saya 19-23 minggu baby active gerak. Tipa2 3-4 hari saya langsung tak ada apa2 feel . Saya tunggu je . Baru hari ni dia kuat sgt tendang. Pagi sampai Sekarang dia Suka gerak je 😊😊😊 maybe normal kot sis

mommies .. saye dah selamat bersalin secara emergency czer .. KALAU BABY KURANG GERAK PLS PEGI HOSPITAL .. saye bersalin 35week .. baby tak gerak atau baby kurang gerak macam selalu ADALAH TIDAK NORMAL !!!!!!!

oh okay thankyou

Xckup min gerakan kna p hospital.. Kna byk bckp dgn baby bg aktif, mkn mknn bkhasiat, jgn mkn vit/supplements viral atau senang yg local yg tumbuh bak cendawan tanpa nasihat doktor atau pakar

Semoga dpermudahkan dan xda apa2.. Klo xckup gerak or slow xboleh juga.. Tkt tbelit tali pusat..

saya pregnant 20minggu. still tkde rasa pergerakan . bergolak menendang tkde rasa lgsung . waktu last scan ultrasound nmpak dia gerak .

Pernah juga sy macam ni, sy minum air sejuk terus gerak risau juga ba kalau baby nda bergerak setiap hari sy kira betul2.

Okeyy .. tq sis

saya dlu gtu jgak..tapi okay je kne tgok dia gerak jgak setiap berapa jam tu..sbb dia dh besar tu nk gerak2 xde ruang..

Normal kerana dia makin membesar dgn ruang yg sempit. Tp sy lebih syorkan sis buat extra checkup sendiri utk kepastian

sama la saya.. 23w bby kurg gerak.. knpe ya ? normal ke??

Câu hỏi liên quan