10 Các câu trả lời

bgtau nurse sis, bgtau keputihan sis dah warna hijau mntak depa amik sample utk tau gbs pos+ ka neg- sy first mom pos+ gbs. keputihan ni ada 2 keadaan. kdg kuaq bnyk kat panties, kdg keputihan tu xkuaq dia dok kat dlm. klu xpakai underwear mmg meleleh2 mcm ayaq susu tepi peha. sy tnya doktor tkot ayaq ketuban. tpi doktor kata gbs mmg boleh smpai ketahap meleleh. so sis dah kuaq bnyk mcm tu better gi klinik amik sample keputihan .

Kalau hijau saya suggest better pergi buat swab sis. Takut GBS. Kadang dah hujung hujung ni kita takleh nak expect banyak. Kalau betul GBS nanti sebelum bersalin doc akan on antibiotics and lepas bersalin baby pun kena on antibiotics. Sebab GBS ni bahaya untuk baby sis. Kakak saya taktahu dia GBS, keputihan hijau tapi tak alertn misi & doc. Anak dia meninggal lepas bersalin sebab get effected dengan virus GBS ni 🥺

tak normal, kena inform doktor / nurse. nanti doktor ambik sampling untuk check. penting tau untuk kita tahu ada GBS / sekadar jangkitan kulat biasa. if GBS doktor akan alert supaya sebelum bersalin kita dapat antibiotics dulu untuk elak jangkit pada baby. GBS bahaya untuk baby. saranan saya baik sis cepat ke KK untuk check. sebab sis nak dekat due dah tu.

sy mcm ni la sgt2 teruk... smpai berkali2 ambil sample still x da detect apa2.. last ambil dktr trs bga antibiotic dan result still okey... smlm cek ambil sample air kencing lg... still okey , dan ambil lg utk kali ke 2 utk next week appointment

boleh maklumkan kepada nurse untuk diorang ambil sample sis. sy pun ada juga kena mcm ni cuma yg sy punnya warna kuning sahaja + gatal. kalau kulat jenis candida albicans diorang akan bagi ubat insert untk letak dlm vagina.

ni pekat sngt sis, better buat check vagina tu.. at least boleh tahu sbelum bersalin nnti untuk on antibiotik.. sy sikit and jarang sngt ade keputihan tp sbb risau bby sy buat swap rupanya +gbs

it could be gbs, wajib consult dgn nurse/dr awak checkup, tak bahaya untuk awak tapi bahaya untuk baby

saya pun sama mcm ni hijau dah berbau sikit 36w tak check pun gbs . kalau sis rasa was was check la.

to be safe better check

check gbs sis..

Dah check gbs?