109 Các câu trả lời

hari prtama puasa.. pukul 11 - 1 ptg baby mengeras non stop... lepas tu start sakit kepala.. terus brbuka n mkn ubat sbb sy ada hypertension on ubat drh tggi... jmpa dktr puasa kedua dktr larang puasa sbb takut efek baby...

14weeks. masih puasa walaupun dua kali dah muntah. dah niat kalau kali ketiga muntah mmg akan buka. alhamdullilah dah pkul 4 dia tak muntah lagi tp kat perut bawah tu mcm sakit sikit. harap boleh lah bertahan 😘

hi sis . saya first bby ni x berani nak ambil risiko nak berpuasa . but yesterday puasa setengah hari sebab checkup nak minum air gula and ambik darah 2x tp tu la mmg awal2 lg dah pening x tahan sampai menggeletar tgn 😣

Saya 15 weeks. Tak puasa. Sebab saya tak nak tanggung risiko ap2. Memandangkan saya tunggu nak dapat baby pun 2 tahun. Pedih ulu hati pulak kalau lambat makan. Badan lemah rasa dan gigil. Saya ade GDM lagi

16 w 3 d . sy pon xpuasa . try puasa rase pening , xlarat , terus brbuka . tahan smpai pkol 11/12 je . lgpun sy ade sjarah anak mninggal dlm perut . jd sy x brani nk puasa penuh . puasa boleh gnti . 😊

Xmampu nk puasa..sahur td elok ja..pstu bgun pg mandi gosok ggi trus muntah..berterusan smpai tghri..trus berbuka mnum air n mkn potato bun..dah mkn pn still rsa nk muntah lg n perut tetap rsa kosong... sy bru 10w

first day puasa baby x gerak sampai tgh hri.. terus minum air, baru dia aktif.. sjk pd tu x puasa dh... gpun sy hb low mudah pening, nk pitam.. so suami x bg puasa.. puasa blh ganti, anak xleh ganti.. btw sy 35w

Sy 23w skrg masih lagi puasa tpi bby mcm xactive:. Klu ikutkan penerangan per kembang an bby sy mmg bby skrg byk tdo tpi hati nie xsedap.. dh tnya nurse yg rawat sy dya pun suruh berbuka. Jgn paksa klu xmampu.

Alhamdulillah..sy puasa je..tgk stkt mana blh thn..tp buat mse skrg baby pn aktif gerak ok..kalau ibu2 yg bimbangkan keselamatan diri dan baby dlm kandungan, buleh je berbuka..jgn paksa diri

28 weeks. hari pertama dan kedua puasa. tapi masuk hari kedua perut asyik mengeras..risau pula. hari 3 off puasa.lagi pun saya ada GDM dengan diet control..gula tak cantik lepas buka 😥

Câu hỏi liên quan