16 Các câu trả lời

Dah boleh packing dah sis... Bawak Kehulu kehilir.. Hehe buku pink pun selit sekali dlm tu. Ini yg kawan saya bagi tau..dia kata x yh bwk mcm nk g holiday.. Beg besau2.. baby bawak 2 pasang baju setenbai .. Sbb lepas lahir pkai baju hospital ... Nk balik baru pkai baju yg kita bawa.. Kita pun sama.. Bawa baju utk balik je.. Kelengkapan Toiletries kita dan baby. Power bank Pampers baby dan pad kita Minuman malt.. Utk tenaga incase x lalu makan sbb sakit sgt.. Boleh minum utk tenaga. Saya suka beli tamar cocoa.. Setenbai.. Stokin dan minyak angin.. Kadang pas bersalin kaki jadi sejuk. Boleh la sapu minyak angin pastu pakai Stokin.. Hangat sket.. Hehe

Hai sis, kita boleh start packing udah tu.. husband sya sendiri kata x ble packing awal2 kalu masi awal katanya tu petua org tua dlu2.. sis x perlu sedih sebab kita x perlu beli awal2 supaya kita x langgar pantang org tua dlu2 bha tu.. sis boleh start packing barang keperluan sendiri dan keperluan baby semasa di hospital dulu lepas tu baru beli lagi barang2 baby bila sudah keluar hospital.. sya pun skrg bru 29 weeks mgkn dlm awal bulan 11 (33 weeks) bru sya start packing .. sya sendiri bakal dpt anak yg kelima..

Cukup 7 bln sy dh siapkn semua&dh siap packing dlm beg..utk yg lps bersalin,hari pertama,kedua,ketiga sy asing siap2 dlm ziplock letak dlm beg hospital.beg hospital xperlu bsr pn..cukup la utk brg 4hari tu..sy guna beg blk kg je🤗pampers ank satu pack&wet tissue satu beg asingkan utk bg dkt nurse

dh kne standby beg hospital dlm kereta. xyh bwk bnyk brg sis, bwk sikit je. ibu :- spasang baju untk discharge pakaian dalam pad stokin tuala mandi toiletries makanan kering btol air charger powerbank baby :- 2 pasang baju 1 helai bedung pampers wet tissue

susu tak payah. awal² memang akan kluar kolostrum je dulu.. bila baby dah isap lama² baru akan jadi susu..

bila dah masuk 3rd trimester (start 28w)dah kena packing..nurse marah sebab bila dah 3rd trimester possible untuk bersalin awal tu ada..packing untuk ke hospital tu dulu..

klu xde beg lg, just asingkan je dkt satu tempat dlu. brg2 LR masuk dlm 1 ziplock. beg xperlu fancy2...beg travel biasa sandang pun boleh..janji blh masuk brg.

dah boleh packing tu sis. utamakan untuk beg hospital dulu. yg lain kemudian. bila dah masuk 3rd trimester ni anytime boleh bersalin walaupun belum sampai due date

28w dah kena packing. Mcm saya anak first turun tanda 36w kelam kabut tak complete barang. Anak second saya prepare awal & turun tanda 36w jugak

Saya masa sulung packing 37 minggu. Keluar 39 minggu. Yg second packing 34 minggu keluar pun 39 minggu😂kita punyala excited nk sambut baby.

Jgn stress sgt sis. Sy pun packing lmbat. Dari ank 1st smpai 2nd sy packed mse 37w. Kalau brg2 dah complete xde masalah pun packing awal. Bju tak pyah bwk bnyk sbb nnti mom & bby pkai bju hosp. Prepare bju nk balik jee nnti.