38 Các câu trả lời

Sy due 30 april. Dh start beli haritu. Tp ade lagi barang yg kena beli. 😁

Hihih saya barut beli katil pastu barut 3..tu pon beli dlm shoppe🤭 Insha Allah bulan 2 ni settel...takot bersalin awal...confuse nk beli apa...sbb dlu yg kakak dia beli ada yg xsempat pkai...

wahh selamat shopping barang baby sis .taklama dah due tu😍

Dah beli cuma ta basuh je lagi..tggu balik kg bru setelkan..

due 20/4 tp dah nak complte. sbbnya takut tklarat nak jalan 😂

saya dpt yg nii sebagai panduan, List barang baby dan ummi Assalamualaikum. Hi. sume list ni aku amik pun dari blog2 orang. hasil baca sana sini dan buat perkiraan sendiri. aku pun hasilkan list sendiri. baby baru 6 bulan tapi aku dah start buat list. dah siap dengan beli barang sikit2 pun. kalau tengok kebanyakkan orang cakap tunggu dah 7 bulan baru beli. tapi aku eksaited plus nak elakkan kelam kabut macam ribut nanti. maklum. aku ni clumsy. untuk baju newborn aku tak beli banyak. aku lebihkan beli size beso sikit sebab mindset terus pikir baby cepat beso. ni aku bajet untuk 3 bulan terawal je. pastu nanti bila dah abes pantang. baru shopping barang dan baju baby lagi. gituuu. okay ni list yang aku buat lepas tumis bawang dan tambah sikit perencah. SEBELUM BERSALIN PAKAIAN 1. Newborn - baju lengan pendek, seluar pendek, seluar panjang, baju lengan panjang, romper sehelai dua. yang ni aku bajet dalam 6 pasang baju je. then, beli la yang size 3, 6, 9 bulan punye. depends pa

Baru mula nak membeli jugak.. Huhu.. Tp penat eih jalan kat mall

Kan.. Sama lah.. Kadg masak tu siap bawak kerusi.. Klo jln kat mall.. Ttiba teringat dlu msa x pregnant bkn main 1 mall pusing.. N bru la terpikir ptt la preggy mum sllu kata penat.. Skrg baru paham perasaan penat tu apa..

Sy due 19.4.. dah beli dah bju2 bby.. ada lagi skit2 😁

Saya due 20/4 belum buat persiapan lagi.. anak ke 3

VIP Member

Sy 8/4 tp belum beli apa2 lg . Hihi tggu bulan 2 bru beli

Hihi...saya pon insha Allah bulan 2 ni beli sepenuh nye...sbb takot bersalin awal...tgk dlm app ada yg bersalim 29 w 31w seram pulok..🤭

Saya bru je sikit, sya due 15/4..risau juge ni...

Sy gdm on diet sis.. Maybe bersalin awal la kot. Doc kta biase 38weeks dh serah diri. Tp depends pd keadaan baby next appointment nnt

Sy due 21/4/20..dh bli sikit2 kt online..hehe

Câu hỏi liên quan