13 Các câu trả lời

Kakak saya mengandung elok je bantai pedas2. Tapi saya pedas sikit je tak boleh tahan dah. Deria rasa ni tak tahan padahal saya hantu pedas. Soooooooo konklusinya bergantung pda orang. Kalau awak rasa awak boleh tahan pedas, awak makan je la.

Wow hehehe.. Tulaa kadang2 rasa was2 pn ade nak makan, sbb ada yg kata tak bagus la,, jgn dulu la tu risau.. Tambah pula baru baby first.. Anyway thanks share! 😉😇

VIP Member

effect untuk baby xde,cuma untuk ibu jee takut gastrik,perut xselesa...saya start tau mengandung 7week selalu makan maggie pedas giler hehehe..skrg da 7 bulan kurang makan pedas tapi suka makan soup ikan,soup ayam..

I see.. Thankyou share! 😉

VIP Member

sy hari2 kna pedas ,effect ny kt ank time baby klau teriak muka mcm udang kna bakaq ,tp bila dah besaq sikit dah bole mkn ,nk mkn mknn y pds sja ,y xpds dia xmau 😂

In'shaa Allah aamiinn ya rabb❤

VIP Member

Sy suka makan benda bsmbal since prgnant... Kalau sblm prgnant xtahan pedas pun... Skrg wjib ada sambal... Hehehehhe... Hormon btukar

Depends hormon eak.. Hahahha okey tq share! 😉

Effect dia perut senang kene gastrik. Pedih hu hati pun ye. Klau bole kurangkan, sye da rase sakit dia sbb kuat mkan pedas 😂

Ouhh okok.. Hehe

sy pulak suka sgt asam pedas.. mkn nasi kalau berlauk kuah asam pedas selera betul makan kalau kuah lemak2 jadi loya plk tekak 😅

Haaa kn.. Preggy ni mkn lemak2 loya tekak, kalau pedas elok pulak masok hahah.. Anyway tq share! 😇

Waktu 1st trimester, suka betul makan ayam gepuk pak gembus. Padahal sebelum pregnant, tak suka pun makan pedas 😂

Boleh je, makanan tu perut yang proses dulu. Cuma time pregnant boleh jadi perut lebih sensitif dengan makanan pedas.

Sure.. Thanks share! 😇

Awal prgnt seng sakit ulu hati n gastrik. Sbb tu x galak mkn pedas. Tp kalo bdn tahan mkn je

Ouh yeke.. Thankyou share! 😉

Depends pada individu sendiri,,Sya pregnant yng ke 4,MMG xboleh makan yng pedas..

Okeyy.. Tq share hehe