25 Các câu trả lời

Walaupun ada setengah orang kata normal. Tapi saya sarankan awak terus je pergi ke emergency atau klinik swasta yang berdekatan. Kalau ke kk dorang memang tak terima dan akan suruh ke hospital. Lebihlebih lagi ada pengalaman gugur, agak bahaya dan berisiko. Mengikut pengalaman sayalah. Kalau ikut nasihat nurse kk yang handle saya sekarang pula, dia memang pesan kalau ada warna coklat ke merah seakan darah je, tak kiralah fresh blood atau tidak, berketul ke tidak even setitik sahaja keluar bila dicalit, terus ke emergency. Semoga membantu dan semoga dipermudahkan segala urusan awak 🌼

Alhamdulillah baru pergi smalam sis. Dpt injection kuatkan rahim dan duphaston. Doakan saya dan anak2 ya puan❤️❤️

sy ms awl2 tau preg ada kluar spotting mcm ni sis smggu jgkla...kluar time siang je..myb byk bgerak..mlm xd...sy ke kk bgtau doc ...dorg suruh bkk buku awal..ms 7w...dorg pantau keadaan,then jmp doc2 msukkan alat mncung itik tu nk tgk pintu rahim tbukak @ x..alhamdulillah xd...lps tu dh xd spotting...sis refer je ng klinik..in shaa allah dorg akn monitor....sy jd tkut sb tkot ectopic pregnancy..sb tu trus refer kk

Masa saya 8w pon saya spotting macam ni.. saya tak pergi klinik or hospital sbb masa tu saya kuarantin covid.. saya reda je kalau bukan rezeki saya sbb saya. Bila habis kuarantin saya cek klinik, kndungan ok. Ada nampak hearbeat dah.. skg dah 22w.. alhamdulillah.. org kata normal, but if nk selamat sis pergi check yer..🙃

Sy pun jadi macam ni pagi tadi waktu lunch trus g klinik. Doktor scan cakap kantung baru lagi dalam 5w lebih so sekarang 50-50 dia bagi ubat kuatkan rahim dan bed rest untuk 3 hari lepas tu tgok macam mana . Kalau ada rezeki insya Allah nanti darah akan stop kandungan akan membesar. 🙂

Saya baru juga kena macamni, nurse kk kata terus ke hospital, tapi ada nurse di klinik desa macam bidan, dia kata tak da apa, banyakkan berehat jgn buat kerja berat dan tak boleh bersama, tapi kalau rasa nak yakin boleh je terus ke emergency hospital. Semoga kandungan kita semua sihat.

saya pernh jdi darah mcm coklat..trus pi hospital sbb masa tu dah nk dekat bersalin pergi chck doktor pratikal buat dia kata tk ada lagi kata blh blik..lpstu lepa nk scan..scan baru tau air ketuban kurang kena masuk ubat.. alhamdulillah 17/4 bersalin baby boy..

Saya pernah spotting macam tu. Spotting macam ni namanya implantation bleeding, janin masih dalam proses persenyawaan. Alhamdulillah kandungan saya okay je. Tapi kalau masih ragu sis boleh ke klinik swasta dulu untuk check.

Sy dah cek sis. Spotting kerap sbb kembar. Doktor inject kuatkan rahim dan bg duphaston. Doakan kami ya

Saya dulu macam ni lah,end up gugur & kena cuci tahun lepas😔 tapi Allah SWT maha berkuasa & penyayang,Allah gantikan semula saya dengan kehamilan yang sihat & mudah..now tunggu hari je nak bersalin.. Rujuk doctor sis kalau dah macam ni..

Alhamdulillah doakan sy juga ya

saya pun tgh alami (first baby), terus pergi klinik pagi tadi. sbb risau. doc scan ckp so far kandungan okay tapi doc bagi ubat utk kuatkan rahim. lepas 2mggu kena dtg balik. semoga kandungan kita semua sihat2🤲🏻

Sama...Amin..

Sis, baik ke klinik untuk kepastian, sbb sis ada sejarah keguguran. Doc boleh cek, sbb spotting boleh jadi normal dan boleh jadi tidak. At least doc akan scan ke ap kann. Semoga baik baik saja untuk sis.