7 Các câu trả lời

TapFluencer

Tiada effect sebab doktor bg so dia tau untuk pregnant . Ubat sis untuk tahan muntah , makan bila perlu ? Sis mkn untuk elakkan diri sis dehydrated bila muntah . Saya pun mcm tu , loya jaa terus mkn sebab tahu nanti tak mkn akan muntah . It’s okay sis . Sulam dengan buahan masam sikit , minuman atau standby minyak .

ha btoi sis..saya ambk dari pakar..klau x mkn ubat memg akn rsa loya2 wlaupun kita dh mkn ssuatu dh.tetap rsa loya jgk..sbb tu saya mkn ubat tahan muntah.tp bila mkn ubat tahan cpt lpar plk.

sya siap repeat beli ubat tahan muntah...sya xbkrja...so klau xpi mana...sya xmkn malam tu...kalau nak prgi mana²,sya makan....isnin malam selasa lepas sya telan 1biji sbb selasa pagi kena minum air gula🤣🤣....Alhamdulillah brtahan smpai ambil drah kali kedua...malam tu bru muntah dekat rumah

boleh je sbb doktor da kata selamat. saya pon tiap hari makan ubat muntah . sehari 3kali. bila dlm waktu 8jam tu mmg xrasa nak muntah. lepas sejam dua, terus termuntah. so saya makan je smpai hilang morning sickness

tak ada effect. tp sy hrtu tak makan sbb muntah teruk, makan pun sama jg akan muntah jd abaikan dan biarkan muntah mcm tuh. tp makan pun blh jg, maybe bdn sy jenis tak makan saman tuh yg muntah heee

Sebaiknya elakkan makan ubat tanpa arahan doc untuk elak terbantut tumbesaran..Loya dan muntah biasa di awal kehamilan..kalau boleh cari somtg buatkan mommy kurg rasa loya..contoh makan buahan.

ubat tu memang doktor bg sis..saya ada rsa nk mual2 sikit tu cpt2 mkn ubat tahan muntah sbb nnt xley nk tdo

ada jgk ubat untuk ibu mgdog yg blh mkn untuk than dri munth..kalau msih alah teruk blh mintk pada kk diorg akn bg,Sy pun mkn ubt tu,kalau tidak Sy xblh mkn lgsug..

Jgn makan ubat saja2, makan kismis ke kalau bosan 🤣