14 Các câu trả lời

dia ikut pada berat badan juga puan , dari pengalaman saya kalau berat naik mendadak memang akan disuruh minum air gula lagi sebab dorang takut ada gdm .. saya masa pregnant anak pertama tak pandai kawal nafsu makan semua benda saya sapu kadang ada satu bulan tuh naik sampai 2kg atau 3kg .. sampai 3x saya minum sebab berat naik banyak , sekarang anak kedua ni bila dah pandai kawal dan berat pun naik ikut yang disarankan tiap minggu alhamdullilah takda hari tu hanya minum sekali je harap2 sekali tu jelah ..huhuu

iya puan

kalau 1st tu dah sangkut, biasanya xde minum lagi dah. kalau 1st tu x sangkut, nnti akan kene minum 2nd time. atau pun kalau berat badan naik mendadak ke apa ke haa nnti kene minum kali ke2

kalau 1st minum dh sangkut, xperlu lgi dah. kalau 1st time tu x sangkut nnti kena minum masa 28w x silap. or awk berat naik mendadak pon kena minum lgi sekali awal.

okay tq,baru paham

xtahu la sis. asay diabetic patient. anak first sekali je minum. second ni tak payah. kawan saya xde diabetic, tapi tiap2 bulan kena minum, xtahu lah kenapa 🤷‍♀️

16 weeks saya kena suruh minum sebab naik berat badan tapi syukur semua normal, doktor bilang disebabkan faktor umur juga sbb saya first pregnancy early 30's.

TapFluencer

Bergantung pd kandungan. Kalau high risk pregnancy 2x mcm sy anak sulung 2x sbb sy multiple pregnancy dan berat bdn naik byk 🤣

selepas dah lahirkan anak (pantang 2 minggu itu nurse akan suruh kembali minum air gula utk check balik kesihatan ibu

Sy 2x 1st 13 mggu 2nd 28 mggu. Alhamdulillah lulus. Tp jgn mntah lpas mnum. Nnti kna sruh repeat

Klu berat naik..minum lg sekali..selalunya masa trimister 2 3..berat naik

Family saya takda history diabetic jadi minum sekali je.

Câu hỏi liên quan