12 Các câu trả lời

Doc ckp paracetamol boleh, tp sy mmg elakkan jugak lah unless betul2 x blb tahan..nak sapu minyak cap kapak pun doc ckp klu blh elakkan sbb dia serap kt kulit dan masuk ke darah, takut efek pada kandungan..try minum air suam banyak2, cuba home remedy lain, minum air kelapa ke, rehat banyak, try aromaterapi...semoga urusan sis dipermudahkan

VIP Member

biasa kalau boleh ambil pun paracetemol yg dberi oleh hsptl atau kk.. doc n misi pnh bgtw dlu pd sy ms sy pregnant dan juga kena consult dgn doc dlu baru blh mkn mengikut dos yg sesuai semasa hamil .mg dpmudahkan segalanya..aamiin

Hi fatihah ☺️ Saya kalau sakit/pening kepala masa pregnant saya sapu balm bidara, balm lain pun inshaAllah boleh tapi jgn yg panas sgt, klu nak makan panadol saya tak pasti boleh ke tak, better awak refer doktor kk ya

Ye sis, sama time weeks ni mcm saya haritu sakit pale , and ada 1 haritu sakit gile2 saya ambik panadol 1 biji. Tapi sehari tu je la, next day dah tak ambik dah. Doktor bagi ambik 1/2 biji je asalkan tak lebih dos

Sama mcm sy. Boleh kata hari2 sakit kepala sebb alahan. Dr 6 weeks smpai sekarang dah 10 weeks. Btw sy xberani nak ambil panadol, cuma sapu minyak cap kapak je. Tp kalau sis xtahan, boleh jumpa doc mx nasihat 😊

Semuanya terpulang PD seseorang perlu ambil atau xperlu..🙄 doctor kata klu ibu hamil demam boleh ambil Panadol..xjadi apa2 pun. sbb saya ada g klinik hari tu checkup..dan bertanya kat doc..😅

mcm sya dlu kerap sakit kepala awal2 pregnant.. sya hnya tampal cool fever jer.. sepanjang pregnant sakit kepala letak cool fever jer... ubat panadol@pcm mmg x ambil langsung...

Panadol tk effect apa2 pun.. Tapi kalau boleh dptkan rehat yg secukupnya.. Kalau demam, sis wajib ambik panadol untuk kebahkan demam sbb pregnant tk elok demam..

Doktor kata blh.. Saya pun ambik panadol kalau x tahan... Actifast tu.. So far ok.. Yg saya tahu panadol blh je makan. Asal x blebihan dos nya

sy dah tnya nurse and 2 org doc..sume kata selamat amik paracetamol/panadol..sy pun amik..doa bnyk2 smga Allah lindung baby kita