6 Các câu trả lời

pengalaman sy gugur 13w.2017.take time rehat betul2.mak buatkan jamu sndiri dan mnum.dlam msa yg sma x rancang pun nk pregnant smula,cuma pikir msih boleh pregnant ke aku ni sbb dlam perut masa tu sakit sgt2 kesan d&c .pastu terngiang2 dlam kpala ap yg dktor ckap 'kesan d&c ni risiko bleh buat rahim awak rosak sbb kantung baby bsar msa nk cuci' hri2 pikir yg tu tp dlm msa yg sma mcm redha dan pasrah je klau dah xboleh pregnant dh huhu. pastu lpas dh hbis pantang dkat sbulan , sy enjoy .lpas 2 bulan pntang sy g honeymoon bgai.balik honeymoon x smpai sminggu sy mual2..rupanya msa g honeymoon tu dah pregnant sbulan tp xtahu..mujur naik boat ombak kuat x jdi ap2..Alhamdulillah skrg anak yg tu pun dh 4 tahun,dan nak jdi abg pulak dah pun hihi

TapFluencer

Hai, semoga membantu ya ☺️ sharing my experience 2x misscarriage. 1) trace the cause of misscarriage. Sama ada dari segi hormon, penyakit sedia ada (darah tinggi/diabetes/thyroid/obesiti) perlu di kawal/kurangkan sblm merancang semula. 2) Jarakkan kehamilan. Bg ruang hormon stabil & rahim sembuh sepenuhnya (sekurang2nya 6 cycle normal period) 3) jaga pemakanan & bersukan. Mkn healthy food, avoid junk food buat sementara. 4) don't stress & terlalu fikirkan tntg pregnancy. Bykkn membaca & enjoy moment berdua dgn suami. 5) berdoa padaNya, rezeki tetap akn smpai pd tepat masanya.

hi..saya pernah keguguran masa kandungan 7mggu.saya mengalami period yg xteratur sejak remaja.doctor ckp saya ada PCOS.di mana dinding ovari saya tebal sehingga xboleh disenyawakan.dengan bantuan ubat,saya pregnant tp baby meninggal dlm kandungan.doktor cdgkn saya wat ovari drilling selepas tukar2 ubat selamat 6bulan.alhamdulillaah...lpas 2bulan operation,saya mengandung lg.sekarang tggu baby kuar.dh lpas due smlam tarikh 3/5/2022.moga dipermudahkan..anak pertama slpas gugur sbb PCOS dulu.trauma mmg trauma tapi doktor ad penyelesaiannya.usaha jgn give up

Amalkan makan acid folic 3-6 bulan sblm merancang kehamilan sis. Dan jarakkan atleast 6 bulan slps keguguran utk bagi rahim baik dlu. Sy pon pnah MC masa 2020. Sy pregnant semula tahun ni😁sblm preggy tu mmg sa da amalkn mkn acid folic dan jaga kesihatan badan, aktif buat workouts. Skrg sy da 12 weeks. Ade bleeding juga baru2 tp 1x je dan x byk, doc bagi sy duphaston utk kuat rahim sbb sy ada sejarah keguguran.

pengalaman saya, terus kn pengambilan acid folic... pergi mengurut.. kalau boleh yg pakar dlm perbidanan.. cerita kita pernah gugur n diorg akan tahu urut utk naik kn rahim bg cantik elok.. kalau rasa dh ready, pantau waktu subur utk bersama

sy 2x miscarriage.. skrg ni tgu ms nk gugur yg ke3,twin prgncy..semuanya gugur ms minggu yg sama.. xtau la kenapa..doc br ambil chromosom study utk siasat...

Câu hỏi liên quan