8 Các câu trả lời

kalau alahan selalunya ada tanda2 seperti; 1. ruam/merah2 dia muka /bdn 2. muntah yg non stop 3. cirit birit yg non stop boleh jadi jugak ia disebabkan morning sickness. mungkin sis boleh cuba ambil ubat tu sebelum tidur. supplement utk pregnancy mmg besar2 belaka. 😅sy pun susah nx telan ubat time pagi2. so sy tukar rutin mkn ubat betul2 sebelum tidur.

Boleh cakap dengan nurse / doctor in charge nak tukar ubat. Ubat yang saya consume sekarang pun, nurse saya cakap bukan semua orang boleh makan. Kesan memang akan loya & muntah. Tapi, alhamdulillah saya boleh. Saya amalkan makan ubat tu sebelum tidur.

Ada. Tak sesuai dgn ubat tu. Nurse ada pesan tak kalau tak sesuai beritahu dia nnt dia tukarkan sampailah kita dpt ubat yg sesuai? Kalau mmg xboleh telan ubat x boleh buat apa.

Ok. Saya dh 3 kali ubat iron x sesuai. Muntah bila mkn ubat. Esok nk tukar lagi.

Ubat merah zincofer ke? Kalau zincofer mmg loya and muntah. Saya pn dari jenis takada loya, terus loya satu hari mkn ubat tu. nnt next checkup boleh mnx tkr dgn nurse😁

sy x blh minum ubat kk yg merah bsr² tu ..asl minum muntah loya..lps tu angin ssh nk klur rasa sesak dada....lps bgtau dokter dr bg ubat maltofer plk..sdp 😂

sy pon xleh mkn ubat kk. sy jd sakit kepala. lepas tu mkn ubat obimin pluz hosp swasta bg bru elok. ade jual kt farmasi.

saya tak bole masuk ubat kk so sye bli dekat farmasii perisa coklat isap lupa laa name dye hb pun cntik je makan ubat tu ..

jumpa x ubat?

ya