14 Các câu trả lời

Sy pon pernah lalui bnda yg sama..mkn minum smua akan kuar balik smpi nangis2 x larat pas2 risau dkt baby ok ke x..pegi emergency smpi 3 kali,kali ke 3 doc soh msok ward..msok air 8 botol..mse kt ward doc msokkn ubt tahan muntah,mse tu bru bole nk gosok gigi dgn bahagianya..hihi..kalau x mse gosok gigi msti nk muntah walaupon da tuka ubt gigi jenis budk2 punya perisa strawbery..bila igt balik rase takut nk ngandung dah..haha..skrg da 36weeks 2 day..berdebar nk bersalin pula ank first..moga smuanya dipermudahkn..amin..utk smua ibu2 juga😊

Sama lh sis dgn kita 😭😭 tk bermaya masa ini . Makan, minum, hidu bau masakan, bau apa ii yg pelik, berus gigi semua muntah even perut dh kosong gila masa tu . Muntay pula smpi nngis ii setiap setengah jam muntah padahl tk makan apa pun .

When I thought I had the worst sickness; makan dan minum almost everything akan muntah balik the same amount I ate, and sometimes muntah darah. By seeing this, it does opened my heart and eyes. Saya bersyukur saya tak seteruk ni dan tak menjejaskan kerja saya. Alhamdulillah.. I’m grateful. Thank you for sharing your story. Saya do’akan awak kuat semangat dan dipermudahkan segala urusan. In shaa Allah. Aamin 🤲🏼

Macam sy. Hyprem.. Dua kali warded. First masuk ward drip 14botol sodium, second warded drip 16botol. Berat masa buka buku 94kg(9week) .. Second warded berat turun 20kg dlm masa 1bln.. Alhamdulillah. 20mggu tak ada lg muntah2.. Sy masa hyprem, muntah darah. Mkn muntah, minum air muntah.. Semua yg masuk muntah la. InsyaAllah nnti sis okay.. Tabah ye

sy pun kne bnda yg sme.. kite mmg teruk sis..tp ank.dlm.landungan insyaa Allah sihat je..kuasa Allah swt..xperlu risau..mugkin ada hikmah sng branak & ank cerdik pikir positif je.. disebalik hrp sis kuat..sy dlu.mudah sgt bersalin ank.first diaebabtkn mabuk teruk ni.alhamdulillah..

Saya pun pernah jadi mcm awak , tapi saya 1 malam je dalam wad .. skrg alhamdulilah muntah2 dah takde sampai 3 bulan je .. skrg nak masuk 6 bulan dah .. semoga sis jaga diri , jaga kesihatan ye .. Semoga dipermudahkan segalanya .. 😊

Sy start dr 1st week smpai 17weeks bru hilg alahan..2x msuk ward sbb mslh hyperem..air smpai nurse pn xtau da bpe btol msuk..msuk 18weeks bru ok..brat sy pn mse tu trus drop 10kg..

Sy pon sis.. Anak 1st sama. Ni sekrg tgh pregnant no 2.pon masuk air. Tp sy pergi klnik je. Skrg tgh alahan jgk. Baru nk masuk 2 bln. Semoga sis tabah. Harap sis & baby sihat. Amin

sama laa..tp msa sy kena tu 6week,segala dlm bdn kurang,muntah sedia2 smpai air dlm bdn dh hbes 😅😅 biasa laa alah cmtu laa..sabar yee

Saya selalu gak kena setiap kali mengandung. Alhamdull8llah mengandung anak ke 4 kena alahan sikit ja

VIP Member

Smoga sist kuat mnghadapi dugaanNya ..smoga sist dan baby shat wal afiat..amiin2 ya rabbal alamin