39 Các câu trả lời

sama mcm sy sis, sy sembelit mmg teruk, sekali meneran mcm besar penumbuk kat hujung2... tapi tak kuar2... dia punya sakit sampai nanges2, peluh dan gigil... sblm pregy mmg selalu dah sembelit drp sekolah ag, skrh pregy makin menjadi2... sy selalu korek pakai jari... pastu rembak anema, kalau smbelit yg sakit sngt tu pakai anema je laaa, mlm minum Lactulus... sbb buah n sayur mmg tak jalan ngn sy... sambil2 teran sambil ckp ngn bby dlm perut, jgn keluar yaaa syg... masih lg 8 bulan awk kat dlm perut... duk laaaa dulu😭😭😭

Sy alhamdulillah.. Preggy anak kedua ni tk de sembelit langsung... Anak pertama mmg teruk sembelit sy.... Tp de mkn ape2... Cume sy mmg makan shake f1 herbelife setiap pagi... Dan makan lebih serat n protein... Alhamdullilah Hari2 membuang...lega... Selain tu banyak kan minum air kosong Sis.. Jgn byk minum air manis.... 😁

Dlu saya pun sembelit... Saya banyak makan roti roti gardenia wholemeal... Even lepas bersalin pun sama still makan roti ni... Hsri ketiga lepas bersalin terus gi tandas takut gak nak membuaang time tu sebab baru je lepas jahit 😅 dengan mnum nestum ....

lepas beranak lg seram sis.. sy dri zmn skolah ada buasir tp kcik je.. start dh beranak trus jd truk smpai bdrah2.. pengajaran dia kt sni msa ngndung n beranak mmg btl2 nk kna jga makan,sy fobia dh tkt jd lg.. udahla nk jaga luka jahit lg.. adui😂

sy dl slalu sembelit jgk ms mula2 preggy smpai fobia ke bilik air kalau sakit perut , sy mkn jambu batu n minum susu mlm sblm tido , esoknya nx membuang alhamdulillah sng je , jambu batu tu mkn siang lps mkn tengahari ke atau ptg

VIP Member

Sy pon sembelit trok mengandung ank kedua.. Sy cuma sedaya upaya elak minum milo. Tp kdg2. Ya Allah teringin nyaa. Kdg smpai takut nk meneran.. Hahaha.. Kan bekas jahit bersalin tu. Sy jdy takut nk meneran..

VIP Member

Alhamdulillah pregnant kalini xde kene pon sembelit...xde petua pon sy ni...tp org kata bykkan mkn sayur n buah... Bykkan bdoa Allah permudahkan perjalan mngandung awk sis

Dulu saya pernah kena sembelit smpai pernah berdarah . Doc bg ubat apetah , lepastu dh ok . Skrg bykkn minum air kosong je nk elakkan sembelit tu tknk harap kt ubat .

Sy ambil ostematrik shaklee sebelom tido..ia berfungsi melembutkan najis ..pagi esoknya senang ja kita membuang.... Ostematrik jugak boleh mencegah dari kejang kaki

I dont know .tp saya sembelit truk time preggy bole brjam2 dlm blik air . Dah mkn syur buah2 mnum bnyk air same je xjln . Smpai kan nk brsalin ingt smbelit 😂

Câu hỏi liên quan