11 Các câu trả lời

Sy pun prnh alami situasi mcm ni.. masa first pregnancy... Kndungan dlm 7-8 weeks .. bleeding 5 hari.. mula² mcm stain coklat, lama² turn to mcm darah period.. gi klinik swasta doc takde bg ubat apa²... Cuma mse tu scan bby semakin mngecil.. lpas dlm 3 days bleeding, gi HTAR.. doc scan melalui bwh... Mse bleeding tak sakit pun.. esok nya, sblm subuh bby turun sndiri.. mse tu sakit nya kalah senggugut.. 10kali ganda dri senggugut.. Advice sy, pergu hspital.. check... And make sure scan.. see perkembangan bby positif or negativ

VIP Member

Memandangkan sis dah jumpa doktor dan makan ubat kuatkan rahim, sis kena monitor darahnya. Kalau masih tak henti2 juga, boleh ke klinik lagi atau hospital. Jangan bersama suami buat sementara waktu. At least sampai kandungan kuat. Semoga dipermudahkan urusan dan selamat semuanya ye sis. Aamiin 🤲🏻💕

saya pernah beelding selepas bersama suami, kandungan sis lemah nak bersama pon kena slow" je saya beelding last" janin jatuh gugur masa tu 6w selepas gugur habis darah trus lekat balik saya jaga elok" nak bersama pon kena slow" je alhamdullilah dah masuk 15w sekarang

Sama..sy gugur 8w bln 11 thun lps..skg tgh preganant 15w

Awal2 pregnancy doc xbgtau ke jgn bersama suami dlu? Ni la takut risiko bleeding. Mmg x semua org kena tapi risiko tu yg nk elak. Slow talk dgn suami mesti dia fhm. Dah nk dekat bersalin baru digalakkan bersama untuk buka laluan.

klu tmpt sy..awal2 pregnant doc x galakkan bsama dgn suami..tggu 3 ke 5 bulan ke atas br bole.tkt ada stgh yg x thn bole jd keguguran..n klu bleeding je trs pegi kecemasan hospital..better pegi cek sis.

Pg hosp lagi balik.. Bgtau darah smakin byk..

Darah tak banyak . Cuma ada keluar mcm lendir lendir period. Sy confuse . Takut pun ada 😢

VIP Member

g hospital mntk doc chk sis..

Super Mum

Gi klinik lh terus dear..

G klinik check

jumpa doktor sis...

Sy dh jumpa doc. Tapi doc suruh tnggu kalau ada bleeding byk pegi hosp lagi. Doc cuma bg ubat duphaston utk kuatkan rahim. Sy risau sbb dh hari ke 5 masih bleeding

Câu hỏi liên quan