11 Các câu trả lời

kalau awak guna opk utk check pregnant atau tak. result opk awak mesti dedua line terang benderang tau. saya pun memula saja je check opk nak rancang n nak tgok subur ke tak walhal tau bukan hari subur saya. tpi mcm pelik kenapa dedua line merah terang je. 2x check. lepastu try upt rupanya preg 🤭. Alhamdulillah ttc 1.5year. haaa lagi satu. kalau nak check kesuburan guna opk pun kena dedua merah terang. baru kira positif subur. kalau satu tu samar tetap negatif yaa. semoga dipermudahkan urusan awak

Kalau check pakai opk test mmg akan dapat double line. Kalau pun awak pregnant test pakai opk, opk biasanya +ve (dua2 line sama terang). Ni gambar masa awal2 saya test. Yg atas sekali dan bawah sekali upt test. Yg tengah tu opk test. Opk test tu kalau positive line dia lg pekat atau sama pekat dgn T line. Walau apa pun test kehamilan guna opk tak valid.

1st kena tahu dulu yg OPK ni utk check kesuburan dan UPT utk check kehamilan. awak boleh je nak cuba pakai OPK tp make sure kena test pakai UPT utk better result kalau mmg awak nak check kehamilan. ada mommy mmg bila test opk + upt pon +. ada mommy opk + upt -.

TapFluencer

Opk mmg akan sentiasa naik 2 line. Kalau line samar means masi negative. Positive bila dua2 line sama terang. Atas : OPK Bawah : UPT Kalau pregnant automatic opk line depan tu akan terang benderang.

sy pnah test opk ms lewat period..dua² line sama terang..lps tu test upt positif..gambar ni 1 line tu blur..tp xtau la mgkin ada rezeki awk..nnti test upt ok

saya prnh gak test pakai opk sbb upt xde time tu. opk sy naik 2 line,tapi line depan dia tu lg terang... Lps tu br sy Cuba upt. awk boleh Cuba la upt dulu

OPK utk cek kesuburan, mmg akan naik 2 line, sama ada 2-2 terang (subur) atau salah 1 akan terang. Nak kepastian utk pregnant guna UPT.

kalau macam ni apa kosong rasa .saya takut kandungan luar rahim je... apa pendapat korg ..dokter kata lepas raya baru scan balik

baiklah terima kasih semua

OPK tak valid untuk check kehamilan. Guna UPT

Opk nampak macam negative je tu.