5 Các câu trả lời

Awal kehamilan mmg cam tu sis... Susah nak naik, sbb alahan kita... Sis mkn buah ke... Sayur ke... Asalkan ada mkn... Kalau mengelak untuk muntah, sis cuba lepas mkn makanan kan, cuba mkn gula2 manis or berangin ataupun sis boleh cuba buah pinang😊😊😊sbb buah pinang kelat kan... Akak pun tgh alahan juga skrg, mkn pinang je ok... 😊

Berat saya dr booking buku x naik jgk..kadang2 naik 500gm..kadang2 turun 500gm..kadang2 static je..sbb alahan kot..selera mkn x de..sbb asyik loya & muntah sampai demam2 jgk lah...berat booking 57kg .masa tu 8 weeks..skrg 60.5kg 27 weeks dah..baby ok..membesar je..scan hr tu dah 8++gram..masa loya tu..sis mkn buah2 je..sbb tu je yg lalu..

Mungkin sebab alahan... Kalau alahan ni memang takda ubat... Bertabah ja menikmatinyaaa... Insya Allah nanti okey tuu... Saya dulu pon berat turun banyak... Alahan dari start tau pregnant sampai perut 6bulan, lepas tu baru okey baru lalu makan...

VIP Member

kalau muntah terlalu kerap, kena refer doctor. nk makan tp xnk muntah, cuba mkn buah. sy pn mcm tu jgk. masuk trismester ke dua, semua tu slow2 hilang.

VIP Member

awal awal mmg macam tu sis, saya dh nak masuk 5m baru la berat naik. tu pun memula doc risau baby tak grow sbb berat turun,alhamdulillah baby sihay

Câu hỏi liên quan