11 Các câu trả lời

hai...selain fikir positif , sis teruskan berusaha jaga makan minum...sentiasa berusaha lebih untk makan y berkhasiat...tahan diri makan benda2 y sememangnya xda nutrien atau lemak2 ni...😊 sya fhm prasaan sis, dktor lgi lh ckp macam2 masa awal prgnancy sya...smpai rasa down..tpi sya kuatkan diri dn hati dn berusaha sehabis bole...bgun awal pagi dalam keadaan alahan heavy, hnya untk sarapan dn minum ubat..skrg sy dh 3rd tri, doakan sya d prmdhkan sgala urusan prsalinan ya dn baby shat2 sja...

VIP Member

sy dulu mcm tu jugaa...knon nk beli yg bleh dgr heartbeat tu, tp x beli pun smpai sudah..skrg slmat dah bsalin bln 10 tahun lpas...ingat kn lpas bsalin hilang lah risau tu...tak juga...makin risau lagi ada lah..jga pmakann, pgerakn, ksihatn..ubat folic acid jgn tggl..byk kn rehat..rahim stiap org x sama..utk yg 1st prgnant mmg kne jaga betul²..sbb kita x tahu kkuatan rahim kita...smoga bby sis sihat sentiasa 💕

Saya rasa kebanyakan bakal ibu ada perasaan yg sama terutamanya 1st pregnancy 😬 In Sha Allah, semoga Allah permudahkan dan pelihara malaikat kecil dlm rahim kita 🥰 Jangan stress. Pastikan awak rehat & tidur yg secukupnya. Elakkan terlalu lasak atau kerja2 yg berat. Makan makanan yg berkhasiat.

Setiap kali kerisauan tu datang, alihkan fikiran kepada perkara2 yang cantik & positif. Boleh juga tgk you tube, tik tok baby yg comel2. Jangan biarkan fikiran tenggelam dalam perkara2 yang tak elok. Contact adik beradik, kawan rapat untuk bertanya khabar & berbual kosong. Asalkan fikiran teralih.

oh yes. relatable sgt, terutama sbb anak nie ivf and i saya pernah gugur sebelum sempat buat 1st scan. jd bila rasa xselesa and cuak sgt2 saya g je klinik2 ibu berhampiran, g scan. biarlah bayar sikit, asal lega. guan doppler tu kdg2 dgr kdg2 x. tp most of the time, doa je bnyak2.

kan...saya kdg sebulan tu smpai 5x prgi klinik brdekatan untk scan😅 asal bby x gerak dalam sejam trus sya prgi🤭 nsb jgak scan dkt sya murah rm30 sja skali gmbr tu..

risau tu normal sis, saya pun mengalami benda yang sama especially pernah gugur. tapi doa banyak banyak sebab ni anugerah dan also pinjaman, so lapang kan dada. inshaaAllah baik baik je sis 🥰

Insyaallah tk ada apa sis, berdoa bnyak2.. Insyaallah itu rezeki awk.. kalau awk risau, awk boleh beli fatal droper heartbeat baby.. Awk dgr la hari2.. Pantau degupan jantung baby ☺️

pasti semua risau sis tp saya akan pikir saya ok baby ok saya sihat baby dalam perut sehat...saya makan bnyak gizi baby kembang dg gizi penuh...

sy keguguran baby first.tiba2 tiada heartbeat baby. lps tu prgnant baby ke 2.sy bli fatal droper utk cek heartbeat baby. hari2 dengar.

start kandungan 16 weeks. dah boleh try guna.

just follow the flow..jangan terlalu byk pikir benda buruk. be positif je

Câu hỏi liên quan