3 Các câu trả lời

TapFluencer

Saya alaminya sebegitu 3 bulan sebelum hamil. Tapi bersebab. Sy dapat tahu hamil bulan 8, bulan 5 saya dah mula keluar darah spotting sikit2 selepas paps smear. Bulan seterusnya haid saya dtg awal dgn spotting begitu. Jadinya, tempoh haid jadi panjang. Setiap bulan tu buat upt - ve. Sy dah niat jika 3 bulan berturut2 begitu, sebab dah lain tempoh haid saya, saya nak jumpa doktor. Bulan 8 tu, instinct saya kuat katakan saya hamil sbb sy rasa nyut2 di abdomen. Sbb sy selalu baca n tonton pasal pregnancy journey termasuk CTDK punya journey. CTDK pun rasa nyut2. Spotting tetap ada sblm tarikh haid. Hari ke 4 tarikh haid lewat upt +ve. Esok buat lg, +ve lg. Petang tu terus ke klinik untuk pengesahan awal kehamilan sbb sy berisiko hamil. Doktor sahkan 4w pregnancy. Syukur.

sma sis..sy period 11/4,spotting 2day pd 28/4..perasan pun time buang air .upt pun masih -v sbb klo ikut masih 3week++hope ada la rezeki menanti 5yr dh

Buat upt sis

Dh buat, naik negatif sbb test pun belum 4minggu lagi, nnti next week kita try lagi