44 Các câu trả lời

Saya makan zincofer ni. Mmg side effect dia nurse & Dr ada bagitau akan buat pening/mual/muntah. Kalau tak tahan rasa tu boleh makan malam. Cuma mmg kena make sure makan masa perut kosong la. Jangan terus makan lepas dinner. Contoh makan pukul 10 ke 11 ke pastu terus tidur so that tak rasa mual. Dr kata boleh buat macam tu so saya mmg so far makan malam je, tak makan pagi2 before breakfast. Kalau taktahan jugak bagitau nurse/Dr nak tukar ubat lain. Harap membantu 😊

Sy da stop mkn zincofer ni sbb berat bdan drop habis, pastu potong selera mkn, bdan asik lesu..sy beli obimin pluz kt farmasi..kalau da mkn obimin ni, da xprlu mkn vitamin pape da sbb da complex..selera mkn pun alhamdulilah da ok..pastu bdan pun da xde lesu..

Sis bli dkt farmasi obimin atau iberet....zincofer x sesuai tuk sis...sya pn mcm tu...zincofer tu dos nye 1000mg sbb tu ksn smpingn melampau...tu sesuai tuk org yg btl2 hb rendah...sya mkn zincofer turun hb...sbb x lalu mkn...x lalu mnum...bdn lemh...

Pada mulanya mkn ubat ni dgn air masak lps2 mesti akn rse pening n nk muntah...tpi lps dpt saranan dri misi kk seh amalkan mkn ubt dgn air sunquick oren sblm tdo ..alhamdulillah xde lgi rse loya n mntah

Samalh ngan saya...pas mkn trys tgkap kpla n saya sakit badan...saya mmg xde alahan n sepanjang 4 bln ni mmg rasa sihat je walau hb bawah 10. So saya stop ambik zincofer n tgh nk mcari iberet di farmasi

Sy pnh mkn ubt ni tp 2 kli shja. Sbb stiap kli mkn after 5mins pst mntah trok. Pening xyah ckpla.. So bgthu doc n tkar ke obimin. Alhamdulillah it suits me. So sy consume smpi skrg.

Haha i hate zincofer, Ya Tuhan siksanya rase bila muntah zincofer 😂.. dua kali bg tau nurse xleh telan jgak zincofer, pujuk pny pujuk bg tuka obimin, Alhamdulillah sesuai obimin.

kalau sy pulak ubat new obimin tuu.. mmg kerap pening2 & migrain sgt2 ... sy stop makan bru dia okayy tu pn beberapa hari lepasnyaaa ... 😅 kena p doc ckp ubat tak ssuai ngn kita

Bleh cuba telan dgn jus or air sunquick. If x menjadi jugak,ckp kat doc nk tukar ubat lain. Kdg ada org xsesuai dgn ubat2 tertentu. Kalau sy amik iron tablet. Xleh go dgn zincofer. 😅

Ya...sy pun tak boleh tolerate dgn zincofer...pening.

Makan iberet minta dekat klinik iberet Tak pening Tak rasa apa pun macam biasa he dulu I ambik zincofer Masa Mula Mula mengandung tapi lepas tu doctor suggested Saya makan iberet

Câu hỏi liên quan