49 Các câu trả lời

VIP Member

Klinik saya 20w ke atas baru check. Tapi kena rezeki masatu checkup 19w dia check skli. Memang susah jumpa. Ada org rezeki check 15w dh jumpa. Kalau takda takpe. Selagi sis takda alami sakit perut yg teruk, dengan bleeding, sis jangan risau okie? Normal je tuu

sy pn mcmtu.. dh 2x checkup kt kk xdgr heartbeat.. kita pulak yg risau sampai balik overthinking.. plg latest, checkup 33weeks pn xdgr heartbeat.. tp lps 3 hari dr tu sy mmg buat checkup swasta sbb nak tau kepastian.. Alhamdulillah semua ok je🥰

Saya haritu 18weeks nurse check pakai dopler ni. Memula pon nurse tak jumpa heartbeat baby sebab kata perut saya tebal laa, mesin dah lama laa haha.. tapi alhamdulillah last last jumpa. Kalau risau, scan jr kat luar. Legaa kan diri sendiri 😊

kalau nak scan cuba search sono kat fb ke instagram ke kalau xsilap scan murah je inshaallah mampu milik, tp biasa la kadang position baby tu xtahu belah mana tu xdengar inshaallah diberikan kesihantan yang baik kepada awak dan baby ❤️

baby sy pun asik bergerak2 je bila nak check jantung 🤣 sampai tergelak2 nurse dh dpt pastu dia pusing2 ke tempat lain, 😂

Scan kk kadang xleh pakai. Sy 11 week scan kk x nampak apa langsung, doct Siap cakap dah gugur. Hampeh betul doct kk tu. P Scan swasta elok jer baby duk menendang. Biasa scan kk memang cap ayam kalau nak banding ngan swasta yg Lg canggih.

Saya balik penah kne.. Tak puas hati balik terus order bnde alah tu.. Sampai dah nak bersalin baby kurang gerak mesti akan amek bende ni cek.. Dapat dengar jantung. Terus tarik nafas lega.. Alhamdulillah.. Bnde ni memang sangat2 membantu..

normal je. doppler ni boleh kesan heartbeat bby 23w above tu pon kalau nurse pandai guna. pi buat 2d scan je. cuma costing keluar sendiri. as long as xde bleeding bby ok je.

saya nurse check masa 16 minggu.. nurse terangkan terus awal2 mmg susah nak dgr, tp kadang2 ada yg dah boleh dengar jadi nurse try je, kalau tak dengar, jangan risau.. jadi bila tak dapat dengar tu, tak ada fikir apa2 pun..

Sy time 17w pon nurse tak dapat detect guna droppler ni, tapi nurse kata normal sebab baby kecil lagi. Bila dah masuk 22w haritu nurse cek alhamdulilah dapat dengar, mungkin baby sis kecil lagi tu yg tk dapat dengar

awalnya nurse tu cek. saya g cek up 17w pon nurse xde cek heart rate baby. start cek up 21w baru nurse buat

dengar da ke sis?