12 Các câu trả lời

sya tahun 2021 setahun completed miscarrige 2x.. bulan 2 dan bulan 7 namun pada yang miscarrige bulan 7 saya bulan 8 trus positif sbb sy dh hbis drah psti akn check upt dah xde line maknanya dh xde balance kt dlm.. msa tu xsure juga tkut terjdi lg dn tkut balance hormon dtng lg.. gi jumpa dokter Alhamdulillah mmng btul2 berjaya🥰

memang ada sis cuma tadi scan kantung x bulat sangat,ada kemungkinan gugur lagi..😔😔

hurmm..😑 sis anda seorang yg berani dan keadaan tu bahaya kan diri anda,,tiada tempoh bertenang n berrehat..🙄 lebih baik berehat dari keguguran selama 3bulan tempoh jangka relax seeloknya..👍 saya pernah alami gugur.. dari pakar doctor hospital ckp..hendak kembali hamil selepas 3bulan relax tu baru boleh..🤲👍💪👌😘

😘👌👍💪🤲

Mungkin hormon hrtu masih ada lg dan ada kmungkinan pregnant. Nak lagi bagus check doktor scan sis. At least doktor boleh scan dan nampak lps gugur hrtu clear hbs ke tidak. Mungkin ada rawatan susulan atau kalau mngandung boleh lebih berjaga jaga. Moga yang terbaik utk sis ya. 💪🏻

Ada je kenalan saya X sampai sebulan gugur, mengandung semula.. alhamdulilah dah melahirkan Pon anak dia Tu.. keguguran dia kena cuci.. macam saya keguguran Lepas 4 Bulan baru ada rezeki mengandung semula.. semuanya rezeki Allah sis. amalkan asid folic Appleton ya..

biasa lepas keguguran,kena check upt 3 minggu selepas..dan result sepatutnya negatif la,kalau positif kena pergi jumpa doktor sbb risau ada sisa..dan kes puan ni dah lebih sebulan kan,maybe pregnant..apa2 check up ngan Dr la sis..semoga kandungan selamat hendaknya

Boleh jadi sis pregnant boleh jadi hormon kandungan sebelum ni. Tp kalau tgk pada cb ni pekat jugak line dia. better sis check guna upt biasa. Sy pun pernah gugur jugak awal tahun lepas masa tu baru 8 weeks and almost sebulan baru hormon tu betul2 hilang.

takpe sis, baru kemungkinan kan masih ada harapan cuma buat masa ni sis bedrest jgn buat kerja berat & jgn lasak teruskn mkn folic asid minum susu..

saya sarankan sis berehat dulu. amik masa dlm setahun atau 6bulan baru process utk nak hamil semula. kesian rahim sis tuu tk sempat sembuh lg sis da pregnant. insyaAllah saya doakan sis diberikn rezeki zuriat yg sihat lepasni..

VIP Member

Maybe sis boleh tunggu lama sikit utk buat semula upt test. Pengalaman sy, after miscarriage sebulan lebih, lepastu period mcm biasa teratur juga lepastu mengandung semula ikut kiraan LMP. Takpe, jgn putus asa

Better rehat dulu sis sy dulu 3 kali gugur doc dh bising dh suruh mkn pil perancang la ape la sbb nk bg kuatkan rahim.. better pantang sebulan sis selepas gugur tu sbb 2 minggu hormon masih ade lg..

rasanya hormon lepas gugur tu masih ada sis ... sy pun baru lepas gugur jg now tgh berpantang .. sy baca kat google akan mgambil masa 2 bulan atau 3 bulan bru akan hilang hormon hcg ..

sy kurang pasti pla sis ... sbb sy pun baru first time gugur .. doc xda suruh sis dtg hospital untuk review hormon hcg ?

Câu hỏi liên quan