24 Các câu trả lời

VIP Member

Saya jenis tak minum susu sejak umur 9 tahun terus stop. Ketika darjah 1 dan darjah 2 arwah ibu sanggup kejar bas bawak secawan susu untuk saya minum pagi. Jadi saya memang tak suka susu kerana bau dan rasa. Sepanjang kehamilan puas nurse nasihatkan saya ambil susu, tapi tetap tak boleh nak telan. Macam2 jenis susu termasuk shaklee dan lain2 tetap juga saya tak dapat telan. Saya amalkan asid folid, buahan dan sayuran.

Saya tak boleh susu mengandung sebab kena bancuh suam2 kan, memang tak boleh nak telan. Doctor kata boleh minum fresh milk tapi tengok ingredients dia make sure takde gula. Saya minum hl, farm fresh dan dutch lady. Gilir2 3 brand tu ikut bajet. Minum Sejuk2 alhamdullilah boleh telan

Awak cuba mnum susu biasa je..susu HL LOW FAT ..ha yg itu sesuai insyaallah..lg pn susu tu awak kene mnum dlm keadaan sejuk..rasanya sesuai la untk awak..saya campur ..pagi mnum susu hl mlm bru la mnum susu anmum..sbb saya pn jenis suka loya siang2..itu yg kne mnum hl yg sejuk

Saya pun bukan jenis suka minum susu. So since pregnant ni saya try minum susu HL, dutch lady, alhamdulillah boleh telan. Cuma tak selalu minum 😆 jangan paksa diri tau, kalau tak boleh. Minum sikit2 je. Bagi tekak biasakan. Yang penting, ubat jangan skip.

incase awk masih dlm fasa muntah2 x yah lah minum dulu.. stop kjp.. bila rasa dh xde mual n muntah2 boleh minum susu.. susu fm ibu mengandung mmg x brp nk sedap. so try minum susu dlm kotak.. freshmilk ke, HL ke, susu kambing ke.. 😊

betol tu..klo xleh mnum susu fm, leh mnum ssu kotak..nurse pn suggest cmtu klo xleh mnum ssu fm

nurse saya suruh beli pil calcium. saya consume ostematrix shaklee je setakat ni, alhamdulillah dah kurang sakit pinggang ngan lutut. Sekarang nak masuk 21weeks, belum pernah lagi kaki cramp masa tidur.

saya suka minum susu .. tapi dktr kk tak galakkan minum susu mengandung sbb kandungan gula dlm susu tinggi. takut sangkut gdm .. Katanya saya blh dptkan protein dan zat² dlm makanan aje ..

sy pernah tnya doktor berkenaan minum susu ni, dorg ckp tak perlu pon minum susu semasa mengandung ni..klau rasa tak boleh masuk susu boleh lah try tablet ke..mcm shaklee ostematrix

sy pun memang xleh nk telan susu...alhamdulillah ni kandungan ke 4...ank2 alhamdulillah ok ...cuma bila x minum susu ni mudah sakit gigi sebab kurang kalsium tu je...

Sy pon sepanjang pregy tkboleh lgsung mnum susu . Doc sarankan beli SUBREX CALCIUM D-3 . Kotak kaler purple. Function dia gntikan susu .. so tkyh minum susu dah 😁