11 Các câu trả lời

Saya dan suami sama2 berdarah jenis O. Mmg nurse tampal sticker kuning kat buku pink and da dimaklumkan pun pasal anak nnt berisiko kuning. Tp saya amalkan minum susu kambing segar dan blend ngan 3bji kurma. Minum sehari 2kali dari kandungan 20w sampai pagi sebelum bersalin. Saya juga tahan diri dari makan fast food dan maggie. Alhamdulillah 3kali cucuk dah tak payah datang cek kuning da. Kita ikhtiar apa yg bole sepanjang prgnt utk elak baby terkena kuning tapi tetap kena jga. Apa pun sy n suami bsyukur sgt sbb kuningnya 8 hari je xlama macam yg doctor ngan nurse kata tu.

minum lah susu ape skli pon baby tetap ada jaundis... cuma lama atau tak, dia ada kaitan antara darah si ibu dgn ayah... klau ibu ayah darah O mmg agak susah utk reda kn kuning dan mudah dpat kuning... mungkin boleh elakkn juga, cuba minum susu kambing... x boleh minum yg asli, try minum susu MAEEZ... ank sy kuning 1 hari je... lepas tu xde dh... alhamdulillah .

hi mommy..dulu waktu sy pregnant 7 bulan sy sdh start minum susu kambing..sy beli jenama hi-goat sbb kurang sikit bau tue..selepas melahirkan my baby girl 5 kali jer kena cucuk ambik darah yg kelima kali tue turun terus and for your info kuning my baby pun tidak naik turun jer..

Kalu nak lebih sedap blend dgn buah kurma..

Baby saya lahir kuning 11.0, ibu dan ayah darah O. saya bagi susu ibu campur enfalac step1. Hari ke 4 dah turun 5.6. Tak tau la.. Ikut baby masing2 kot. Yg penting susu ibu kene banyak.

VIP Member

susu sy tak pernah dengar tapi...dulu sy minum anmum and fresh milk..tapi biasa kalau nak elak kuning awak kena start makan anggur hijau , kismis atau kurma..

VIP Member

Saya amalkn mkn kurma untuk sarapan pg 5biji..alhamdullilah saya lahirkn ank first x dew kuning langsung..merah je muka..

VIP Member

Kita semua lahir mmg dah ada kuning cuma kuat tak kuat je kuning tu.. Amalkan mnum air klapa

Mk sya pun ckp bnda sama..

Uncle sy ada pesan kena minum susu kambing and delima untuk elak baby jaundice nanti

susu kambing or wildan 👍🏼

tq for info mommy² semua..

Câu hỏi liên quan