25 Các câu trả lời

Mcm sy dlu ms preggy teringin juge nk mkn tapai dan tapai adalah mknn feberet sy... Tp mak+mil n mak saudra smua xbg kata tapai ni pns...bsing dorg mrh kata jgn la buat gitu...nti pape dkt bby naya je siap kata lepas bersalin sok ank dh bsr sikit nk mkn skit ke byk..mkn la..ms skrng mmg dorg xbg......nk2 ms tu br 2 bln preggy pn org2 tua smua xbg mkn..mcm sis br 6mnggu lg la sis...br sgt... Pape jg dri n kndungan baik2 ea

VIP Member

Tahukah anda bahawa tapai adalah makan yang panas dan berbisa malah boleh menjejaskan kandungan, terutamanya bagi mereka yang mempunyai masalah rahim lemah dan mempunyai sejarah keguguran. Tapai dibuat dari pulut yang dimasak dan kemudiannya ditabur dengan ragi. Ragi yang dimasukkan ke dalam tapai tadi menjadi punca kenapa tapai adalah makanan yang panas dan berbisa

Jangan makan dulu sis. Saya pernah rasa sesudu je. 2-3ari lepas tu start bleeding. Saya keguguran. Jangan ikutkan sgt perasaan tu. Kena kawal perasaan kita. Sayang janin y Ada dalam perut tu

Tapai kan tajam ...bahaya kalau org yg jnis tak tahan boleh keguguran tmbh2 baru prgnant ..mkn jela bnda lain kalau tringin sgt ..nasib baik sy tak suka mkn tapai sblum prgnant lagi ..

1st pregnancy sy mkn tapai sbb teringin sgt2.. Lps 3 hari terus sakit perut, gugur.. Btol2 6w mse tu.. Sy berani mkn klu dh lps 5 bln pregnancy.. At least baby dh besar sikit

VIP Member

Makan secubit sudah lah sis... lepas kan teringin.... saya mkn ok ye alhamdulillah..lain lah klu sis pulun byk²... tapai nie tajam and panas... ikut badan masing²

No no mommies .. tapai panas . Kandungan baru je lagi . Plise tahan duluu mommies . Jaga pemakanan nnti effect dekat bby

VIP Member

Mkn sikit secubit je buat ilg teringin Tu...jgn mkn smpi abis...tajam Tu...

Sekali imbas ingat sis tulis teringin makan tupai. Tanjat gegurl 😅

Hahahahaha aduhhh 🤣🤣🤣

VIP Member

kwan sy mkn tapai...lpstu trun darah n kgguran terus..

Câu hỏi liên quan