Mohon tunjuk ajar mommy2

Hai mommy2 semua, nak tanya la bby 2m df, mcm mana nk kenalkan baby dgn botol susu ya? Pernah cuba tp bby tolak, skrg cuma blh terima puting je tu pon jarang sgt. Sy pula bru nk mula kerja. #SeriusTanya #bantusharing #bantujawab #firstmom #ingintahu

5 Các câu trả lời

Untuk mengenalkan bayi dengan botol susu, anda boleh cuba langkah-langkah berikut: 1. Pastikan bayi dalam keadaan tenang dan lapar tetapi bukan dalam keadaan sangat lapar. 2. Cubalah untuk menawarkan susu dalam botol pada waktu yang bayi biasanya lapar tetapi tidak terlalu lapar, misalnya, sebelum waktu biasa menyusu atau selepas sedikit penyusuan. 3. Anda boleh mencuba berbagai jenis puting botol susu untuk mencari yang paling sesuai dengan bayi. 4. Biarkan bayi merasa puting botol susu dengan lidahnya terlebih dahulu sebelum memasukkan ke mulutnya. 5. Ketika menawarkan botol susu, berikan sentuhan lembut dan pujukan kepada bayi untuk memastikan rasa aman. 6. Jangan memaksa bayi jika dia menolak botol susu. Cuba lagi selepas beberapa hari atau minggu dengan penuh kesabaran. Semoga tips ini membantu anda dalam memperkenalkan bayi dengan botol susu! Selamat mencuba dan semoga berjaya. #SeriusTanya #bantusharing #bantujawab #firstmom #ingintahu https://invl.io/cll7hzz

macam saya dah train dia masa 1 bulan . 1 hari kena 2 kali bgi botol selebih nya df . saya try mcm mcm jugak, hegen , tiffany heorshe tpi tk jalan , dia nak tommy tippe . sekarang baby saya dh 2 bulan 13 hari and 1 hari 4 kali botol . masa nk tido je df , Satu lgi kalau nak train anak guna botol susu jgn ibu yang bgi , suruh la suami ke ibu ke sebab baby ni dia dpt bau mak dia 😂

3mo trước

mungkin,

sis sy baru je mengalami anak reject susu botol. risau sngguh. dlm 3 minggu sblum mula start kerja tu mcm2 puting dan botol sy try smua reject huhu. last2 sy tawakkal je bagi smua puting dan botol yg sy beli tu training kt taska 5hari sblum start kerja. Alhamdulillah molek2 je rupanya dia hisap. last2 dia hisap dgn pigeon wide neck. Dia saja xnak dgn ibu je 😅

3mo trước

Sy pon dah cuba tuka2 puting botol susu tp masih reject, kadang tu mntak suami dan mil yg bg pon xnk juga, kita dh mula risau, skrg trpikir sama ada teruskan kerja atau jd surirumah

masa pantang ada try bg bby pki botol x?,sy czer jd nurse dh ajr kn bby pki botol.n sy terus kn pki botol sbb bby kuning,tp silap sy lps dh xda kuning xajrkan lg pki botol.terus Dy xnk pki botol lg skrg

3mo trước

Pnh cuba mmg tolak juga, masa kna kuning pon ada bg tp skli tu je dy nak lps tu dh xnk, dh tukar2 puting pon sama

mulakan dengan puting susu yg soft selalunya berwarna oren,baby yg baru mula dengan susu botol tak suka puting susu yg keras..

3mo trước

ya tapi saya tak ingat jenama puting susu sebab dah terlalu lama,anak pun dah 9 tahun skrg....Nanti kalau baby dah biasa susu botol,dah boleh tukar puting susu..