5 Các câu trả lời

Puan tenang je ya. Teruskan menyusu anak. Kalau kuning nak naik, tetap akan naik jugak. Lama2 kuning tu turun sendiri, janji susukan anak, jaga permakanan. Saya harini anak genap sebulan baru turun kuning dia 30. Walaupun dia lahir cukup bulan, makan saya jaga, cmpur FM, susu setiap sejam 3auns, berak kencing lebih 15x, dari dia hari ke 3, kuning dia 200 static smpi la hari dia ke 28 discharge dari kuning. Kadang semua petua da buat, x semua kena dgn baby. Walaupun saya darah B .. kalau nurse marah2 tu, pekakkan telinga je, sebab puan Sndri da buat usahakan yg terbaik untuk baby.

Kerap nyusu, mom takleh makan makanan ada bawang putih, kunyit, lada hitam. Elakkan baby dari sebarang warna kuning, kalau bilik kena cahaya matahari pagi, bukak langsir je, jemur dari dlm. Jgn direct matahari.. tidur lampu buka.. Kalau darah o+ takleh susu badan doc ckp. Bg enfalac cepat drop kuning. Ni apa yg sy amalkan. Alhamdulillah check seminggu lepastu baby drop kuning.

Betul. Saya darah O+ pun memang doc takkasi bagi susu badan, bagi susu karihome sehari boleh drop 20-50 jaundice nya alhamdulillah

Baby kerap kencing dan berak tu berapa kali sehari? Kalau ikut pengalaman saya, kena lebih 5 6 kali sehari. Plus, mommy jgn mkn benda benda panas lg (jamu, kunyit, halia, bwg putih, lada hitam), sbb mommy breastfeed kan? Gerak baby utk menyusu setiap sejam. Semoga dipermudahkan semua urusan mommy. Doakan utk baby saya jgk

pastikan bby bnyk mnum susu... xkira susu badan or susu fm stiap 2 jam... n bby kne kerap kncing n berak... Insyaa allah turun la nnty....

You boleh report eh staff mana yang marah2 tu.

Câu hỏi liên quan