16 Các câu trả lời

Sy mengandung anak kedua dlu gdm bersalin normal 40weeks serah diri kene induce. Bb boy 3.7kg. Itu pun doc risau dia tanya dlu anak 1st bpe kg. Anak 1st 3.5kg jd angaran xjauh boleh bersalin normal. Ngandung ank ke3 skg ni pun gdm tp bb sy kali ni sy rasa xsebesar abg2 dia sbbnya yg ke3 ni sy alahan smpai 5bln xde selera. Berat sy naik sekilo2 je sejak buka buku. Mcm abg2 dia dlu xde mabok apa pun happy je lalalaa mcmtu tu yg mkn xigt donia😂 yg ke3 ni dh 5bln lebih pun perut xbesar sgt. Skg Ramadhan pun jika Allah izinkan puasa sy puasa je. Yg merisaukan sy lg bpe hari je nak raya, maka selera dh ada semula.. awak rasa2 apa jd pd sy🤣 sy harap sy kuat utk ckntrol mkn raya nti. Moga dpermudahkan urusan semua yg nak bersalin nti InshaAllah aamiin..

TapFluencer

Sya gdm, bulan 12 taun lepas baru je bersalin 38weeks alhamdullillah dapat normal tp tu la kena induce dulu.. Sbb kn bersalin tk ikut due.. Sya bersalin 2minggu awal dri due.. Itu pun baby dh besar untungnya masih dpat bersalin normal..

Saya bersalin normal anak sulung 3.0kg 38 minggu.. wlu pun berat sy mencecah 100kg time tu, org berbadan besar still blh bersalin normal..jgn risau, just lalui saat mengandung nie dgn hati yg happy dan positif🥰

sya pon thn 2020 ada gdm bersalin normal kli ni pregnant pon ada gdm risau jgk bila dr ckp kne klo ada gdm n tinggi kne czer harap² xla kne czer semoga Allah melindungi kita ibu² yg ada gdm ni In Sha Allah kita doa kn yg baik baik

VIP Member

Tak semua org ceaser sis.. setau sy ceaser nih last pilihan.. kalau gdm dia tak blh lebih 40mggu dan kene admit awal utk doc pantau.. lepastu bru doc bg tau mcm mne sis bersalin sama ada induce atau tak?

hai sis, saya 2 anak , 2 2 ade gdm on dc mase pregnant.. alhamdulillah, bersalin normal tetapi scr induce.. skrg tgh pregnant no 3, pon ade gdm on dc juga... harap2 kali ni juga normal...☺️

VIP Member

Yes time saya gdm dpt bersalin normal , saya mula checkup da bg warning serah diri seblom 40 week . Ceaser atau normal ikut keadaan bby ... ada setengah bby besar sangat kene ceaser jugk .

Saya mmg GDM anak first. Alhamdulillah bersalin normal dan baby 3.16kg. cuma kena serah diri awal kt hospital sb Dr. nak pantau kesihatan. Jaga diri dan baby elok2. Jaga pemakanan baik2 yer.

bsalin czer lepas kena induce 3x jalan masih x terbuka ..sakit construction sampi 2 ari last2 czerr...tp alhamdulillah dua2 sehat tu yg penting,😊

sy last year GDM on DC..alhamdulillah bersalin normal pd 39w5d..klau ikutkn esok nye kne serah diri..tp baby xsabar nk kluar 😅

Câu hỏi liên quan