17 Các câu trả lời

ikut kepada sis. macik saya steady je masa mengandung puasa. saya xberani sebab saya gdm masa first pregnancy, so memey xpuasa la. nak cucuk insulin lagi, lapor lagi. nih second, confirm diabetic patient. sah xpuasa 😂 risau anak nanti. sebab saya ada bad exp anak first kurang gerak sebab saya puasa. mmang terus makan, lepas tu seronok naw bergerak dalam perut 🥺 sian bby if u nak puasa, puasa la. cuma risiko tetap ada. jika anak xbergerak kerap mcm biasa, segera ke emergency. jangan lengah2 okay. nyawa baby ni kita xjangka. saya x menakutkan sis 😢

Saya pulak dah masuk 32 weeks (8 bulan) waktu bulan puasa, rasanya tak puasa la kot sbb risau baby tak gerak nanti. Sbb ramai kwan2 ckp kmungkinan la baby akan kurang gerak sbb kita berpuasa kan. So untuk elakkan jadi camtu saya tak puasa nanti. Mgkin nak try sehari dua tgok camne dlu, kalau mudarat saya berbuka la nanti. Sbb dah nk hujung2 ni risau jadi apa2 kat baby. Ikut pada diri sis

Gini sis.. kalau sis rase mampu utk berpuasa sila latih diri drpd skg.. jika rase x mmpu jgn pksa diri. Sbb kita tahu kondisi badan kita mcm mana. Boleh cuba jmpa doc dan minta pandangan doc mcm mana. Kalau nk cuba puasa, ambik makan tggi fiber mcm overnight oat kurma. Pastu minum air suam byk2 utk elak dehidrasi semasa berpuasa.. jika x mampu boleh berbuka

Saya ada tye juga dekat nurse yg hndle mse sye pregnant ni, nurse kata kalau rse tk kuat ke ape, tkperlu puasa. Lgipon puasa bole diganti. Saya ni dh 20weeks, pantang mkn lmbt, mula la muntah asid (pahit). Dhla 3jam cmtu lapar balik. Makan pon kuantiti sikit, tpi kena kerap. Kalau tk muntah aje . Letih😂

Sis ada gdm? Kalau ada tak dinasihatkan untuk berpuasa. Ni apa yang dr bagitahu saya masa checkup barubaru ni. Kalau takde gdm boleh cuba puasa. Tapi kalau tak larat jangan paksa diri tau boleh je bukak kalau risau memudaratkan baby dalam kandungan

Setuju. Saya gdm on diet. nurse advice tak payah puasa. tapi bergantung ibu tu sendiri kalau nak puasa. Btw saya time puasa nanti 27 weeks dah.

boleh cuba puasa dari skrg. saya dah few times try puasa sunat masa second trimester ni Alhamdulillah ok perut tahan. kena cari makanan yg tinggi serat, protein utk bg tahan sikit. test makanan apa yg sesuai bg lama sikit boleh tahan lapar

Saya nanti masuk 7bulan bila puasa. Rasanya saya tk puasa sbb sekarang ni pun cuba x makan sampai pkul 2 petang. Badan jadi lemah , pening2 bila suap makanan habis satu hari tuu muntah. Hehe takpala nk buat mcm manaa. Ganti jelaa nanti.

Cuba dulu puasa sket2..sy duk pulun ganti puasa 20w ok alhamdulillah tp tulah duk melepekkk aje 😂..tggu nnt tgk hari kerja cmna 🤲🏻.. tapi kalau x larat, x perlu teruskan..my mom somehow mmg 4 org ank mmg puasa penuh

klau sy time posa klau ngdung mmg sy xposa,sb penah posa sy jd xlrat ketaq jd lemah...so msa ank pertama ngdung time posa mmg xposa,utk thun 2022 nie ngdung juga time posa so mmg xkn posa...nti boleh gnti balik..

Dlu sye preggy sempat puasa. .tp ikut bdn jgk sis. .kalau x larat better jgn . .kesian bby. mcm sye. .13 hri tggal puasa sbb x larat, mne kje lagi. .lemah. hahha. .tp syukur jgk bby kuat ikut ibu puasa 😆