26 Các câu trả lời

Hi..saya seorg peg farmasi. Just nak share sikit.Folic acid ini hanya supplement. Boleh je makan sebelum kahwin. Once dh conceived, KK akan add lagi vit B complex, vit c dan ferrous femurate. So, 4 jenis ubat kena makan juga.. Kalau saya, malas nak makan 4 jenis, so ambil Tab Iberet. Ada org makan obimin/maltofer. Apa2 pun, jgn lupa ambil vitamin2 ini. Konsult dulu dgn misi atau doktor...Ia sgt penting utk baby ye. Tc☺

Folic acid biasanya wanita yang kena ambil supaya elakan berlaku kecacatan pada janin. So, sebelum pregnant boleh je makan. 1 biji sehari sekali selepas makan. Kalau boleh, selepas sarapan lagi elok. Kalau nak cakap pasal brand ni, x jadi masalah. Apa2 brand pun boleh janji folic acid.

boleh jaa ikutkan acid folic mula makan 3 bulan sebelum rancang pregnant and boleh consume sampai 3bulan pertama pregnancy sebab saya mcmtu juga makan dari awal kawin sampai pregnant tapi lajak sampai 15+ sebab obimin ta boleh telan, baru ni checkup baru inform misi utk tukar ubat lain

boleh je..dekat tempat saya mule mule makan folid acid jenama appeton dari berapa bulan sebelom kawin..sampai 12 weeks la makan..lepas tu bile dah gi kk, kk akan bagi yang lain sebab dos nya lain pulak untuk yang dah pregnant doc cakap

sy pun baru 7weeks. dah call kk untuk bukak buku. misi suruh minum susu n makan folic acid saja. saya makan folic acid beli dekat farmasi j dgn susu enfamama.

saya beli susu enfamama vanilla, sedap. bancuh dengan air sejuk...nak minum sejuk2 letak ais, simpan dalam peti ais pun boleh.

mungkin boleh kot.. saya je makan supplement folik asid daripada similac primelat dan tak lupa jugak susu untuk ibu mengandung enfamama.

sy mnum jgk susu anmum..

boleh sis sementara sblum pergi klinik buat buku merah...lg bagus minum susu jgk sis..

yaa sy minum jgk susu anmum.. klau xminum susu jd ketar bdn.. mkn nasi xlalu,hnya 1senduk jaa,mkn lebih msti muntah..

Boleh sy klinik swasta pun kena bagi asid folik mcm ni juga ,sehari skli mkn 😊👍

🥰👍👍👍

Seeloknya kalau nk pregnant, 3 bln seblm pregnant nk boleh mkn asid folic tu.

hehee tq..😊

VIP Member

Boleh jea sis . Folic acid penting untk ibu and baby dlm kandungan

7 weeks dh boleh kita sma..sy 8 weeks..bli acid folic kt klnk swasta je..

bila agaknya bleh start bt buku pink?

Câu hỏi liên quan