19 Các câu trả lời

TapFluencer

Hello sis..kalau pengalaman sy ibu dua anak,Dr dan nurse tak bagi minum susu ibu mengandung yg tak kisah brand apa pun sebabnya tinggi kandungan gula yg boleh menyebabkan resiko penyakit GDM(diabetes semasa mengadung).sis boleh try google resiko gdm semasa mengandung.That why doktor sis suggest susu low fat such as dutch lady,etc.Saya pun hari² minum satu gelas susu low fat dutch lady even doktor diagnosed me as a gdm on diet patient.So hari² kena check cucuk jari utk check dan monitor kandungan gula.Than must summit the report at nurse yg incharge sy masa tu. In my opinion,no need to worry apa yg doktor dan nurse suggest makanan dan minuman yg patut dimakan/diminum dan makanan/minuman apa yg patut dielakkan because they know what is the best for you. Jangan fikir banyak sangat ye sis nanti boleh jadi stress.Kalau tak banyak yg sis tahu,just tanya saja dgn doktor dan nurse yg incharge u.They willing to help u tambah² lagi u're new mom. Lastly but not least,congratulation mom to be.Jaga kandungan baik² ya.Amalkn makanan dan minuman yg sihat,rest banyak ya dan jangan angkat benda yg berat😊😊

saya sarankan sis minum KARIHOME bagi ibu preg ya...sbb sy masa to minum susu dutch lady dan fernleaf...tidak disarankan..sbb x sama dr pemakanan cakap..dlm kita perlu kan folid asid walpn sis kata sis ada mkn folid asid minum ss dutch ldy mcm to tak ckp nak tampung...so sy terpksa tukar susu masa to..tukar ke KARIHOME..sampai lah skrg sy 36wk..susu utk ibu ngdung je awk minum kalau boleh...yg mcm dutch ldy atau bkn utk ngdung pnya jgn ambik dulu sbb drh kita juga boleh drop...kalau ada GDM awk sesuai ambik KARIHOME sbb yg ni tak manis.

saya minum dutch lady kotak low fat secawan setiap pagi. lepas lunch saya amek sebijik pil calcium sbb saya x nak dah minum susu huhu. nurse sarankan 2-3 cawan susu sehari. so far mcm okay kot. saya tambah makan pil sebab bila minum secawan je susu kaki saya cramp ptg2. lepas tambah pil dah kurang. kadang2 petang/malam saya minum ajr yogurt brand farm fresh/lactel (tapi jarang sbb x selalu beli). tak kesah pon brand apa janji minum susu. tapi elakkan yg ada flavor coklat atau strawberry sbb kandungan gula tinggi. sekali sekala ok lah.

saya beli sendiri brand blackmores

minum je susu yg disarankan doktor..x semestinya mengandung wajib telan susu khas ibu mengandung je.. cuma nk kalsium je utk ibu dan anak.. jd susu kotak pun blh.. doktor sarankan susu tu sbb gula x tinggi susu tu.. sesetgh susu ibu mengandung tinggi gula blh jd risiko gdm..

Hi..sblm ni sy kinum enfamama tp xsesuai jd diarrhea, lps buat OGTT dan tiada gdm sy try anmum mula2 ok lama2 masuk 3rd trimester jd diarrhea jugak.. so Dr sarankan minum low fat milk dutch lady/HL utk elakkan kaki cramp. Lps dr tu sy tiada masalah kaki cramp lagi.

saya minum anmum materna biasa. 2 kali sehari. kalau skip satu hari tak minum, esok nya kaki cramp pepagi. jadinya saya mnum 2 kali sehari. tak cramp dah kaki. nak mnum susu apa pon xpe yang penting calcium ckup untuk badan

Saya setiap kali makan mesti muntah , so saya minum enfamama . Kalau saya skip minum mmg rasa x bertenaga xbermaya . Dr bgitahu susu dutch lady biasa pon xpe cuma saya cepat kembung perut minum susu biasa .

VIP Member

Saya minum susu tepung full cream. Any susu tepung mcm fernleaf ke, dutch lady. Semua ada kandungan calcium yg mencukupi. Doktor share dgn saya, lebih bagus minum susu tepung berbanding susu kotak.

boleh. apa-apa susu kotak atau susu ibu mengandung boleh aje asalkan awak okay minum susu. ada certain orang kan asal minum susu je, dia muntah. kalau yang camtu, kena beli pil calcium kat farmasi

hai moms..susu pregnant ni ikut kesesuaian tekak mom's masing2..saya pregnant kali ni x leh nak minum susu perisa coklat...jdi saya cuba perisa kurma & strawberry..Bru ok,🥰

Câu hỏi liên quan