8 Các câu trả lời

VIP Member

sm la sy pun ada keputihan mcm hijau green tea tu dr awal smpai skrg 35wk. doc swab ckp kulat biasa bukan gbs apa. still ad lg, pergi hospital kbetulan appointmnt dgn pakar buat papsmear. negatif bukan gbs or bkteria berbahaya. on antibiotik seminggu. smpai skang dok ada je. keep tukar pantiliner je. so far xgatal cuma yeala xselesa la kan benda kt bawh ada

saya pun Ada keputihan Tu. bukan putih lagi da hijau sampai berdarah sbb Ada radang. 2 Kali buat swab test bukan GBS. Makan antibiotic pun X hilang. Beli ubat Insert kat farmasi je, insert sebulan sekali dia ok.

saya amalkan yogurt asli, tak kisah brand apa2, kalau nk sedap ambik brand marigold, letak epal merah dlm tu and setiap kali pergi tandas sbb nk shi2 awak kne sentiasa lap bawah tu bgi kering, tak kisah mlm or siang, kne paksa lap jugak supaya tak rasa gatal and pakai pantyliner unscented punya, saya pakai carefree.

sis boleh buat rendaman air garam, sangat2 membantu. Minum air barli n kurangkan air manis. kalau boleh jgn pakai pantiliners, kalau kena pakai kena rajin tukar, kdg2 sebab pakai pantiliners menyebabkan keputihan lagi teruk.

Saya anak first dulu positif GBS. Kali ni anak nombo dua saya amalkan makan yougurt asli and kurang makan manis.

ini yg dicadangkn dkt google. cuba amalkan utk avoid makanan jnis mcm ni. get well soon

nk tnya kalau bsalin dalam 35 atau 36 akan dicaj sebagai pramatang ka

sye pun ade gbs .. ade org bgi tips amal makan yogurt asli ..

Amalkan minum barli suam hari2.. inshaallah mujarab

Câu hỏi liên quan