40 Các câu trả lời

Sy pernah sampai paras 9..doktor bising padahal semua ubat doc bagi tetap makan.. Kawal pemakanan yg boleh jatuhkan hb tetap rendah.. Skali pregnant yg ke 3 tetap minum teh kopi hb tak turun pulak.. Pembawaan budak kot ye

TapFluencer

ramai jaa yg bersalin hb bawah 11..cuma kena hati2 la..sebb kan akn berlaku pendarahan semasa dan selepas bersalin..takut hb drop lg..cuba mkn kerang rebus kalo ok la..xpom bayam ke...smoga dipermudahkn urusan siss

VIP Member

sya bawah 10 slalu nya smpai skrng sbb sya thalasemia carrier .. doc pon just dpt pesan jgn skip makan ubat tu sja .. x dpt nak bagi apa sbb mmg diri thalasemia .. darah mmg payah nak cantek smpai 11 keatas ..

kalau sy masa preg tu sy minim air jambu batu merah .. yg dlm kotak marigold tu ... pastu makan jambu batu ...HB ok .. atas 11 ... sy xboleh mkn buah delima .. kalau sy mkn delima hb akan turun ..

kalau awk dh cuba makan mcm2 pon still hb low teruskan saje makan makanan tu... dah nak buat mcm mana kn kalau hb mmg low.. doa je yg baik2.. semoga baby sihat2 n awk slamat bersalin.. 😊

sye dri 11.8 .trus naik 13.7 hb .sye mnum susu wildan..alhmdulillah hb naik..vitamin pon ambik zencofer tu pon x ikut jadual bile kne mkn..sbb susu wildan tu mmbntu..perisa vanila...

anak pertama tahun lepas HB saya turun naik tapi alhamdulillah selamat bersalin...tahun ni pon HB saya drop n nurse suruh saya makan malthofer alhamdulillah HB cantik

VIP Member

Minum susu Callamilk. Sedap pun sedap HB cantik, kulit cantik. Sy hb 10.8, naik 11.1. Konsisten 12.4. Bersalin hb sy 13 sampaila lepas bersalin.

mkn avocado sis... Klu sis ada gdm sis boleh minum Horlicks lite tuh... Sy sllu amalkan dua tu hb cntik je smpi bsalin... Ubt zincofer

sama dgn saya...hb sy pulak 8.1...tp tiada rasa pitam tau pening...sy risau sgt ni...anak prtama & ke2 tidak pulak macam yg skrg ni