25 Các câu trả lời

Air gula yng berperisa blh tahan lagi kalau yang ori tu mmng pekat... sy minum air gula ori waktu mengandung slps bersalin minum yng perisa..mmng rasa die lain.... serius ckp x sama langsung.. yng berperisa tu rasa minum air fanta gituuu..yng ori mmng melekat lekat gula tu! ada jugak yng minum air gula ori tu ckp manis biasa² je..bagi sy melekat²... bukan sbb air gula dulu punya sedap or x sedap😅..benda ni ikut orng.. if person tu mmng suka makan manis minum air gula ni rasa biasa² je.. ada yng suka mkn/minum manis pun x tahan dgn air gula..ikut tekak masing2😅... pengalaman masing² x sama.. ... lain orng lain pengalaman minum air gula ni... sis minum air gula ni okay x pe lah syukurrrrr...tapi hmm.. bukan orng saje2 minum air gula muntah repeat sampai byk kali...

pengalaman saya masa first time minum masa 9 weeks dpt yg pure gula tanpa perisa ap2. muntah depan nurse.. masetu tak tgok tips dri mana2. so saya mnum sikit2.. tu silapnya. bila kena repeat second time, pun still dpt yg pure rasa gula.. alhamdulillah berkat ikut tips di google. saya minum sekali satu teguk mcm org haus tu smpai habis smbil tahan nafas taknak bau gula tu and +ve kan mind ckp sikit je ni u can u can sambil goyang2 kaki. nurse ckp wah enjoy u mnum air gula🤣 i ckp, kena enjoykan minda ni nurse.. lpstu kluar dri situ terus kumur2 dgn air mineral sbb taknak lidah rasa gula tu lagi and sapu minyak aromatherapy, mnyak kapak segala mcm minyak sbb nak lupakan rasa gula tadi. alhamdulillah berjaya..

ikut tekak dan ikut klinik jgk. mcm mngdung la, ada org mual teruk smpai kena msuk wad msuk air , ada org ok jer makan berselera smpai naik byk kilo.. mcm sy tk suka minum air manis, air gas mmng tak minum langsung. masa mngdung plk mual teruk, minum air kosong pun muntah. tk mkn apa pun muntah smpai muntah hijau . bila minum air gula rsa dia pekat gila +suam2 pns sekali telan melecur lidah😂. muntah, then repeat. masa repeat ni mual mngdung tkde dah. lps mnum duk dlm kereta tenangkn diri sapu minyak cap kapak bkk surah . lps brslin kena lg, klinik lain. rsa ok skit tk pekat sgt dan tk suam

betul ni sis.. sy pun x suka minum /makan benda manis... sekali minum air gula ee pekat gila dan rasa melekat dkt tekak🤣apa lagi muntah ahh slps setengah jam minum air gula..pastu repeat lagi tahan jugak lah..sbb x nak repeat lagi.. balik dri kk muntah rasa loya je..hri yng sama strt batuk / tekak kembang sakit tekak sampai sy p jumpa doc ambik ubat.. then sy balik kampung bersalin..lps bersalin minum air gula di kk lain sy pelik sgt2 x beza ... air gula tu x pekat,cair je, x manis mcm ritu ,rasa die masam2 cikit 😅... pelik betul🤣...

minum air gula pregnant anak ke 2,mual tak boleh bincang. manis sgt sampai jd mual dan pening. nasib baik tak sangkut gdm. pregnant anak ke 3 pula sy minum air gula awal,12w sbb overweight. tak rasa pening pun,minum mcm air 0 ja. bila lepas bersalin kena minum air gula lg,memang teruk sgt rasanya. berpinar mata tahan mual rasa air gula tu.

Kannn. Saya pun sebelum ni org bg tips apa2 so that tak muntah Pstu org selalu ckp rasa teruk Hritu masa minum, sy masih lg fasa alahan yg teruk Tp pagi2 dtg kk, sy dah set minda awal2. Air gula je pun. Alhamdulillah minum sy relaks je. Sy minum brteguk2 tp Alhamdulillah takde loya n muntah. Air gula pun masih suam dan perisa oren.

Kk mana tu awk KK kat tmepat saya masih minum air gula biasa saya masuk ni dh 3 kali saya gagal minum air gula sbb dia muntah tanpa kirim salam penat je menahan lastly x bole jugak malu jugak muntah depan org ramai😭Lastly saya minta nurse nak buat kat swasta harap² okehlah x larat nak telan gula byk² ni😔

morning sickness mmg dh berkurang cuma entah kenapa setiap kali minum perut automatik mcm sakit teramat sgt n dia terus muntah cmtu nurse ckp bdn saya x bole nak accept entahlah nasib x kena marah je😭

Mungkin tekak masing2 kot sis😂 dan mindset. Macam saya mmg jenis tak suka minum manis sgt, jadi mual. Mungkin jugak time preggy kan sensitif lebih sikit lidah tu. Even saya minum perisa oren pun saya jadi nak muntah. Tp demi taknak repeat minum lagi masa tu, terpaksa ku gagahkan jua🤣

sebenarnya semua dr mind kita. kalau kita terlalu fikir kata tak sedap then mmg akan rasa tak sedap. hee. just aggp kita dahaga je. mcm minum air biasa😁. sy minum perisa oren version sejuk. sedapp. rasa mcm minum air f&n cuma version manis

bagi sy komen ni betul. itu semua dri mindset kita sbenarnya. sy pun firstime minum air gula haritu, ingatkan tak boleh handle tpi ehh, minum mcm air biasa je sebenarnya lgi2 dahaga sbb puasa dri mlm sebelumnya

sama la sis,ingat kan airgula ni semacam je rasa nya , rupa nya tak la teruk mana pun, tapi part muntah air gula tekeluar balik sangat la taknyaman rasa nya😂 syukur la air gula keluar balik dah lepas 1jam lebih minum kalau tak , kena minum dua kali lah

Dulu xde perisa.. Jadi rase gule tu kuat sgt.. Pekat.. Mmg terase nk terkeluar semula terutama utk ibu2 yg kuat loya.. Alhamdulillah skrg dah ade perisa.. Jadi kuranglah sikit rase gule semate tu..