152 Các câu trả lời

Cuba letak fusidin oitment.

anak saya 4bulan 3 hari Masih leher lembik . apa perlu buat atau bawak jumpa pakar ?

nmpk nya bkn Sy je rupanya msuk 4 bln ..bby Sy kne kt telinga jmpe doc suh cuci degn air n/saline pastu dia bg cream tp cream TU Sy x pkai Sy sapu mnyak lavender dr tropika Dan lotion chamomile..mndi kan air Sejuk pastu jgn lap kering2 biar lmbab2 trus sapu mnyak n lotion ok dh telinga sbb dia merebak

Anak sy pun kat muka kulit mcm kering.. kat tgn n dada pun same kulit jd tak sekata.. sy jumpe doc pakar kulit dr ko walaupun ubat dye mahal tp sgt baloi cream yg dye bg sapu skjp je dah elok.. boleh tahan berbulan2.. ade org suggest lotion snowhite tp dlu penah pakai elok pastu tibe naik ruam balik..

Cost dlm berapa ye g dr ko

Assalamualaikum nk tnya kalau jadi MCM ni Kerim apa yg sesuai untuk baby ..minggu lepas Sya dh buat air dgn bedak demam campak naik satu badan dh hilng tapi yg ni xtau kena ..nk tnya Klau MCM ni kayap ka apa..

kandungan snow white tu tak sesuai dengan baby

sa guna lovera magic jelly baby. alhamdulillah hr ni guna dah hri ke 3 npk hasil y positive.. cuma bila baby lepas mnyusu sa akan lap & bersihkan kawasan tersebut guna saputagan y dah d basahkn dgn air bersih supaya x bertambah ruam2 area pipi. cian pipi baby sampai berair huhu

anak kakak ipar saya kena macam ni . kena refer doktor juga . nanti doktor bagi ubat . then doktor kata kalau jenis kulit kering dan berair tu. namanya eczema baby . so pergi terus jumpa doktor untuk dapatkan ubat .. now anak buah saya kulit da makin okay lepas 2 hari sapu ...

saya guna ni. alhamdullilah elok dlm masa 3hari, tapi nak nampk mulus macm sblom nya ambek masa sminggu jgk… saya xberani guna cream2 yg dijual d tiktok apa macm laa… akan usaha jgk guna barg yg djual diwatson guardian & farmasi atau ubt2 dr doc…

sebelum ni pun anak saya sama eczema pastu pergi klinik doktor bagi mosturizer iboyan dari korea (boleh search kat shopee) and ubat krim elosone. alhamdulillah skrg glowing muka tak sampai seminggu dah elok mukanya.. mummy pulak rasa geram tgok 😍

sy guna krim mutiara ..mmg baik klau bby ruam gatal luka ap smua tu . ank sy pon naik ruam smpai mngelupas kulit. sehari guna krim tu dh makin baik alhamdilillah . hrga dlm rm7 ja kt tmpat sy hnya ad dkt psar tani.. baik juga utk parut

Setakat ni anak sy ok..kalau jd ruam,cr losyen snow white.Botol pink.Bau pun wangi,bebas steroid.InsyaAllah..sekejap je baik..tp kalau kulit baby tuu naik biji2 n berair,better ke Klinik Pakar Kanak2(swasta).mmg mahal skit tp berbaloi.

Câu hỏi liên quan