122 Các câu trả lời

Saya guna tuk anak saya ubat ruam beli kat klinik je,, bekas ubat tu bulat kecik kurang lebih Ngan duit 50sen emas tu warna putih.. nama ubat tu ubat sapu momy cakap je kecik bulat warna putih,,,, semoga bermanfaat perkongsian saya,,,🤗🤗🤗

cuaca sekarang panas,baby tak boleh berpeluh,kalau boleh pakaikan dia baju tu yg berlubang,tak pon jgn pakaikan sebab,kita bedung kan dia,barut lagi.. pergi farmasi ckp kulit anak ruam tpi tak la teruk sngt,nnt dia bagi ubat cream atau sabun

inshaAllah ade.saya trusted seller product snowwhite.satu2 lotion yg pertama di asia menggunakan susu unta.utk lebih detail boleh wasap saya 01123006239.saya cuba bantu sis.inshaAllah sihat baby tu smua dengan izin Allah☺

Guna krim tanpa steroid.. Krim yg ada steroid akan memburukkan lagi keadaan.InsyaAllah.. Berkesan.. Alergik.. Eczema pon berkesan.. Saya n anak eczema alhamdulillah guna set najlaa je. Herbal cream n serum collogen skg dah baik

Kalau mandi guna sabun better stop dlu..pastu ibu kne pantang mkn jgk riso anak xtahan..kemudian makesure baby xberpeluh..elak pakai baju yg xserap peluh..ank sya sy letak bedak pureen kaler merah alhamdulillah ruam dye dah ok

Depends on kulit baby tu sndri ye sis..kena try & error..ada setengah pki tepung ubi, sudo cream, buds eczema cream, sebamed cream, moogoo cream (moogoon cream ni edible ye), zinc oxide cream, & macam2 lagi..kene try ✌🏻

Kalau sya,sya x letak apa2 just lpas mandi kring kan btul2..pastikan sntiasa kering..alhamdulillah baik..nurse yg ajar sya sbb sblm tu sya letak bedak..dia pesan jgk kalau truk sgt bawa pegi cek dkt hosptl/klinik ke..

VIP Member

Sejak baby saya naik ruam, saya mandikan dia 2 kali sehari dan lebihkan kat part ruam tu. Lepastu saya pakaikan bedak banyak banyak biar hilang peluh dan standby napkin time menyusu supaya susu tak tumpah kt leher dia

Better xye pakai bedak sis.. pakai cream untuk ruam je lh.. lepastu kalau habis mndi make sure leher.. bwah telinga.. ketiak.. rambut.. pusat.. dan private part baby depan blkg kering sebolom pkaikan baju or pampers. Insha Allah.. dia xkan naik ruam kalau parts2 badan baby kering sblom pkaikan baju.. saya buta bgitu dgn anak sya.. alhamdulillah anak saya dah 8 bulan, kalau ade ruam pon skjp sje dan xteruk.. sya sapuh vaselinen je.. hilang ruamnya.

Sy pakaikn gel alovera je sis..beli kt guardian..ank sy kulit xbole salah pkai sikit msti jd merah2 .bile sapu gel alovera elok..skrg sy sapu satu badan klo lepas mandi..segar jee tgok ank..kulit pon licin

VIP Member

Bby sy cmtu jugak. Pi klinik docte bg krim khas . Sya sapu dlm 3x . esok tu dh boleh nmpk perubahan . Dh x nmpak merah mcm sebelum ni. Bby bkn sebarangan krim bleh sapu kt depa. Kulit bby sgtlaa sensitif.

Câu hỏi liên quan