17 Các câu trả lời

Sy pernah buat tvs tu waktu mengandung yg prtme . Tp kandungan prtme tu bnyk sgt komplikasi dn sy mmg spotting hari2 . Lagi2 bila buat tvs , mmg lg teruk spotting . Tp Allah sbaik baik perancang kan . Kandungan prtme yg bnyk komplikasi tu tk lama dn sy gugur . Sy kosong selama 4 bulan dan ada lagi slepas tu . First scan wktu kandungan kdua tu je dia buat tvs sbb rahim tebal jd jantung bby tk clear sgt dn alhamdulillah tkde spotting langsung dn smpai skrg 33w dah . Alhamdulillah .

saya heavy bleeding lepas buat transvaginal scan. masa tu saya pergi klinik private utk first scan baby.. saya ingt dr nk scan perut je..rupanya dia tak scan perut..dia terus scan bawah.. saya pergi scan tu pagi.. petang tu tetiba je heavy bleeding.. tp mungkin masa tu mmg bukan rezeki saya..saya keguguran lepas beberapa minggu .

Sy pernah turun darah fresh sikit + coklat..doktor yg check syak sy jadi mcm tu sbb ade buat scan bawah beberapa hari sebelum itu.. Alhamdulillah..anak lahir sihat dah umur 4 tahun..lepas tu, bila sy preggy 2nd,3rd & 4th ni, dah xbuat dah scan bawah tu..😊

sis nk tnye ,mse turun drh tu ade rse sakit mcm nk period ke? tp on off ? drh coklat stompok2, sy tgh alami bnde tu skrg, boleh share pnglaman tak, sbb sy risau sgt 😭

Sy pernah wkt awal2 dlu coz doc swasta supect ektopic pregnancy. Sampai ke hkl sy g scan n cek.. Mmg ada daerah sikit lepas buat tvs.. Tp sy xbyk pun.. Sikit je npk kat alat tu..

Hai sis..sy pnh buat transvaginal scan tu..after two days, sy bleeding n ggur..skrg dh sbln dh ggur..tp sy xsalahkn kaedah scan tu..cuma blm rezeki sy..

Pernah jugak sbb scan awal di perut tak nampak. Doc bgtau awal2 tvs tu tak menyebabkan pendarahan/keguguran sebelum dy scan.

Pernah wt sbb sy cirit birit 5hari...doc nk check takut pregnant ektopik..tp alhamdulillah xda pendarahan..

pengalaman saya tkda..kebetulan buat scan tu sbb scan kt perut tk nampak heartbeat,so doc tpaksa scan kt bawah

scan dari bawah nampak heartbeat tak

Preggy ke tak mase buat tvs tu? Or sblm tvs tu mmg clear takde pape?

Prnh sis tapi xde pendarahan since doc tak bg masuk dlm sgt ..

Câu hỏi liên quan