53 Các câu trả lời

VIP Member

Makan daging confirm.. sy amalkan sehari dua sebelum checkup .. 10.1hb skrg naik 11hb.. gumbiraaanyaaa tp ubat iron jgn lupa ambil setiap hari jarakkan 2jam selepas makan atau sebelum

Try yg ade kt dlm ni...sye 2bln lepas hb 9,2...nurse bising2...Alhamdulillah bln lps dah naik 13..try mana yg sis bolh telan...sebb sye x semua yg ade kt gambar tu bolh telan...

👍👍👍

Sy makan hati ayam dlm seminggu tu mkn 3 ke 4 kali. Lps mkn tgh hr sy wajib ambil jambu batu setengah biji. Dlm ms yg sama mkn ubt iberet. Alhamdulillah dari 10.6 naik 11

Sis bole jgak try minum Jus Ma Mariam. Jus tu dari buah delima, kurma ajwa, badam, mnyak kelapa dara, habbatus sauda. Saya try minum alhamdulillah hb mau jugak naik 😊

Saya haritu turun jugak hb. Lepas tu saya makan buah jambu batu inshaaAllah naik sis. Alhamdulillah pagi tadi makan buah jambu tu sebelum cek them naik balik hb huhu

VIP Member

Makan ubat dgn air oren Makan byk pisang + kekacang 3 biji kurma tiap2 pg InsyaAllah hb naik.. Sy 2 mggu dr 10.4 naik 11.1 .. Amalkan ni jee..

Oh yeke. Baik. Nanti sy cuba. Sbb saya pun slalu hb 10 ke atas je. Tk pernah cecah 11 lg. Okay sis, terima kasih ya.

Kandungan 9mggu,hb cntk..tp bila dh msk 12mggu hb drop byk..ada petua nak naikkn hb sbb selalu pening jg smpai mlm kdg2 xdpt tdo..

kalau saya dulu makan ubat dengan air hirisan lemon... lepas makan makanan hidangan utama saya amalkan makan buah jambu batu...

VIP Member

Harituh sy mkn delima dgn kcg2. Hb okay. Tp ade jugak trun tgh2 tu sbb kdg2 skip iron vitamin sbb asyik muntah. Hehe

Mkn ubat. Tambah darah tu .dgn teratur, paling bgus kita minum time mw tidur mlm sebap kita tidak akan rasa pening2, time tu

Câu hỏi liên quan