6 Các câu trả lời

takpe sis then tak perlu masak full course. sis masak benda simple2 mcm sup sayur je ke. lauk utama bagi yg lain masak. sis punya, goreng je telur ke ikan ke untuk sendiri makan. paling kurang masakkan nasi ke. then tolong prep bahan masakan. siangkan sayur, hiris bawang sesiap simpan dalam fridge etc. inshaAllah diorang nampak dah effort sis kat situ.

Rsanya xde tips, tabah je la sis. Sbb sis alahan yg xleh bau certain mknan kn tu mmg xleh buat apa la. Just try elak dri hidu je atau kli terhidu juga standby la bau2 perfume ke /kopi ke yg sis rsa ok utk hidu blik bau yg sis suka. Lain klu xleh mkn itu ini, kdg mmg kna paksakn diri/try error mknan lain. Asalkn eat healthy

saya dah 25w pun masih tak boleh bau² tumis dan makan masakan sendiri yg melibatkan bahan yg perlu ditumis dulu. jadi bila nak masak yg melibatkan bawang² dan segala yg perlu ditumis saya akan minta husband yg masakkan. saya just sediakan bahan je.

bawang pn sya tknak hadap sis. klau dpt mkan pn stu hal cnfirm mual spjg hari. bhkan smpai muntah jg. org yg alah dgn bau tumiss2 ni ja yg tau mcm mna busuknya 😵‍💫🥲...

Sy mcmtu jgk sis dari awal pregnant sampai 5bulan tak masak. Tak minum air kosong. Sy mkn sup2 je nasi pun tak ambil sgt. 6bulan ke atas haa kaw ada selera semua mkn sbb tahu nti pantang tak boleh mkn mcm2

saya sepanjang pregnant alah dapur n bau masakan,untung mak mertua baik dia yg masak spanjang 9 bulan 😂 .redho je lh mmg tk boleh bau minyak atau apa² masak langsung .jwapannya redho mmg tkda tips 😭

Sy selama pregnant xpenah msk sbb sy alahan teruk..kalau nk mkn suami sy lah yg msk.atau bgkus je

Câu hỏi liên quan