7 Các câu trả lời

Kalau saya, saya akan follow O&G. Sebab O&G memang pakar. Saya pun dah start appt dengan O&G instead of doc kat KK. Semuanya bermula masa last appt dengan doc kat KK. KK detect saya Oligo (air ketuban sikit). Doc KK call terus pakar O&G kat hospital besar and saya terus kena transfer ke O&G (sebab dah 36w) Bila pakar check, air ketuban semua okay je. Plus mesin KK memang kadang kurang sikit. Saya percaya mesin Hospital lagi. And Hospital pun ada pakar O&G. So better follow pakar.

faham2. semoga dipermudahkan urusan kita ya sis

Dulu sy scan utk tgok baby kat swasta ok je..pergi kk kata kaki ank sy pendek..sy terus la ckp bru 2mggu lps sy scan dkt swasta elok je semua.bila sy ckp mcmtu gelabah la doc tu scan btl2 n dpt ukuran yg btl.dhla tv scan kelabu asap..pape bab scan sy prefer swasta lg clear n doc pn bg penjelasan yg bgs.nk lg bgs bt details scan..sy bt 2x utk pastikan ank sy sihat

Masalahnya 3x dia bt kesalahan..yg first dia kata perut baby sy kecik..btl2 sedih sy n bt sy xhdp tenang nk menunggu date kne jmpe pakar..lps jmpe pakar doc kata normal je..kali ke-2 kaki pendek pula pdhl bru scan dkt swasta..mmg angin la sy.dhla hormon pregnant mudah sgt tersentuh hati..risau

yg penting ayat last dr doc klau dia kata normal okay je tu. xpun cuba scan dkt swasta plak if sis ade bajet lebih. mesin kt kk n hosp gomen biaselah lari2. tp last2 bila nk beranak akan follow scan plg latest dkt hosp jgk haaa

around 10-10.9 mcm tu.. susah nk jejak 11

biasanya di kk mesin scan jenis lama dan xjelas..sy bbrapa kali scan di swasta jer...cuma klau nk banding kk dan pakar, pakar lebih tepat..sy pn dlu masa 25 w bleeding sbb pp..tp alhamdulilah uri naik sndri bila msuk 32w..skrg baby dah 4 bulan

alhamdulillah. doakan saya ya sis

cari 3rd opinion. benda ni dia depends on cara dia scan & interpretation doktor yg baca scan tu. kalau kat O&G tu MO juga yg scan ke doktor pakar? kalau pakar maybe more reliable tapi better cari 3rd opinion juga.

pakar sis

o&g hospital kan? biasa mesin scan hospital lg tepat dr yg kk. puan dh brp week ni? huhu sy dulu pun lalui tp tk o&g

usahakan makan penuh nutrisi sementara ni. sy dulu detect baby kecik jgk, stop membesar masa last scan kk 39w3d sama scan 37w, terus kena ke hospital pastu kena warded utk induce

VIP Member

mg smuanya baik2 shj dan Dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

Aamiin. Terima kasih sis